English

Messi shkëlqen në debutim, shënon golin e parë për Inter Miami. Përlotet Beckham

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nuk kishte ku të shkonte më mirë se kaq, debutimi për Lionel Messin i cili realizoi një supergol me fanellën e Inter Miamit. Argjentinasi ishte heroi dhe njeriu i ndeshjes për të tijët, ku solli fitoren në minutën e 94’.

- Advertisement -

Inter Miami u përball me Cruz Azul në Kupën e Ligës së Amerikës Veriore dhe Qendrore, ndërsa argjentinasi e nisi nga stoli. Miqtë kaluan në avantazh më Taylor në minutën e 44’, ndërsa në pjesën e dytë ishte Cruz Azul ajo e cili solli barazpeshën me Antunën.


Në minutën e 54 do të ishte radha për dyshen blaugrane që t’i bashkohej sfidës, konkretisht Messi-Busquets. Rastet e krijuara nga të dyja skuadrat ishin të shumta, por kur u duk se përballja do të mbyllej me shifrat 1-1, atëherë ishte Lionel Messi ai i cili prodhoi dicka spektakolare nga repertori i tij.

Një goditje dënimi në një distancë rreth 25m ishte Messi që ekzekutoi saktë duke e ndalur topin në rrjetë. Paraqitja e pleshtit u vlerësua maskimalisht nga opinion sportiv, ndërsa ndeshja e radhës është ajo ndaj Atlantës më 26 korrik. Ajo që ra në sy ishte dhe përlotja e David Backham.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?