English

Meta: Lefter Koka ‘kokë turku’, Rama është i pari në aferën e inceneratorëve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti Ilir Meta thotë se Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, Engjëll Agaçi janë dy personat kryesorë të përfshirë në aferën e inceneratorëve.

- Advertisement -

Për ish-ministrin e Mjedisit, Lefter Koka të arrestuar me kërkesë të SPAK për këtë çështje tha se është “kokë turku”.

“I pari është kryeministri pasi çdo gjë është bërë me vendim qeveri, ke Sekretarin e Përgjithshëm të qeverisë që ka futur vendime në kundërshtim me vendimet e ministrave”, tha Meta.

Presidenti gjithashtu akuzoi të përfshirë në këtë aferë dhe disa ish-ministra dhe zv.kryeministrin, Arben Ahmetaj.

Për akuzat e shumta ndaj tij për korrupsion, Meta tha se është i pastër. Për përgjimet e vitit 2011 të ish-ministrit Prifti, Presidenti tha se pranoi të hetohej deri në fund pavarësisht se mund të shpëtonte me procedurë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×