English

Meta: Shtatori do sjellë zhvillime të forta zgjedhore në Shqipëri

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

 Ekspertja e çështjeve zgjedhore, Gerta Meta, Ka komentuar zgjedhjet e ditës së djeshme në Rrogozhinë, ku fitues u shpall Edison Memolla nga PS.

- Advertisement -

Në një intervistë për emisionin “Now” në Euronews Albania, ajo tha mes të tjerash se shtatori do të sjellë zhvillime të forta politike në vend.

“Vumë re se jemi në të njëjtat problematika si një zgjedhjet e 14 majit. Të vjen keq kur e mendon se menaxhimi i një bashkie është me I thjeshtë se në të gjithë Shqipërinë. Shpresoj që Kukësi dhe Himara të mos u ngjajë këtyre rasteve. Shtatori do të sjellë zhvillime të forta politike. Ripërsëritja e zgjedhjeve në Rrogozhinë nuk erdhi se deshën qytetarët, erdhi sepse kishte një garë të fortë mes dy palëve politike”-tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×