English

Ministri Balla: Policia të ketë në fokus krimet ekonomike, evazionin e kontrabandën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, është shprehur se Policia duhet të ketë në focus goditjen e veprimtarive ekonomike të paligjshme, krimit ekonomik, krimet kibernetike dhe piraterinë.

- Advertisement -

Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Balla tha se rruga për në BE kërkon një bashkëpunim më të mirë mes Policisë dhe institucioneve ligjzbatuese.

Reagim i Ministrit të Brendshëm, Taulant Balla:

🇦🇱 Organizimi i veprimtarive ekonomike të paligjshme, të paliçensuara, të cilat shmangin detyrimet fiskale ndaj shtetit dhe vjedhin të drejtat e autorit nga operatorë të tjerë të ligjshëm duhet të vijojë të jetë në fokusin e strukturave👮👮‍♀️🚔 kundër krimit ekonomik në të gjithë territorin. Rruga e pakthyeshme drejt anëtarësimit në Bashkimin Europian kërkon një koordinim edhe më të mirë mes Policisë së Shtetit dhe agjencive të tjera ligjzbatuese në luftën kundër kundër krimeve ekonomike, evazionit, kontrabandës, krimeve kibernetike, piraterisë etj. Përgëzime Drejtorisë së Policisë Tiranë për fillimin e mbarë të këtij viti në goditjen e aktiviteteve kriminale të kësaj natyre.

#vetëmpërpara➡️🇦🇱🇪🇺

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?