Mjeku që bëri 13 orë operacion: Fëmija i lindur, me anomali të fshikëzës urinare

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kirurgu Dritan Alushani ka folur në lidhje me operacionin e kryer në Pediatrinë e Tiranës, e cila zgjati rreth 13 orë.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Alushani u shpreh se fëmija kishte lindur me anomali të fshikëzës urinare.

Alushani nënvizoi se fëmija ishte operuar menjëherë pas lindjes dhe shtoi se kjo sëmundje kërkon ndërhyrje të herë pas hershme.

- Advertisement -

“Flas për faktin se si ka lindur fëmija. Kishte lindur me një anomali të traktit urinar, të rrugëve që drenojnë urinën që prodhohet në veshka. Ishte operuar menjëherë sapo kishte lindur, kishin nxjerrë një kanal urine që të drenonte në pjesën e barkut. Është sëmundje e tillë që praktikisht duhet të ndërhysh herë pas here.

Ti nuk ndërhyn dot para moshës 1 vjeç që të formosh një fshikëz urinare, në raste pak më normale se ky ishte një rast ekstrem. Ky nuk kishte fare fshikëz urinare ose kishte një fshikëz shumë të vogë, të rrudhur, për shkak se kishte një pengesë poshtë në kanalin e urinës, poshtë fshikëzës së urinës. Kjo bëri që pjesa e depozitës urinare të ishte e pazhvilluar”, theksoi ai.

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

TË FUNDIT

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

Spahiu: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën dhe që askush s’e thotë

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Allison Guerriero, ish e dashura që denoncoi ish-zyrtarin e FBI Charles Mcgonigal, me...

McGonigal| Spahiu: U godit i përkëdheluri i Perëndimit, Rama dëshmitar në SHBA

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se deklarata e ish-të dashurës së McGonigal,  Allison Guerriero nuk ka vlera juridike, por politike. Në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×