Ndeshja me Poloninë | Altin Lala: Ja si duhet të luajë ekipi kombëtar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish kapiteni i Kombëtares, Altin Lala ka folur në lidhje me ndjeshjen që Shqipëria do të luajë në transfertë ndaj Polonisë më 27 mars, për kualifikueset e “EURO 2024”.

Në një intervistë për Euronews Albania, Lala u shpreh se Kombëtarja duhet të luajë kompakte dhe nuk duhet t’i lërë hapësira skuadrës polake.

Sipas Lalës, lojtarët kuqezi duhet të luajnë në grup dhe të kundërsulmojnë.

- Advertisement -

“Unë mendoj që natyrisht, ai nuk do shkojë në Poloni për të sulmuar Poloninë. Skuadra duhet të jetë kompakte, të luajë në mënyrë kompakte, të mos i japë hapësira Polonisë dhe pastaj ndoshta me kundrasulme. Nuk është e thënë që ti k ur mbron, të kthehesh në gjysmëfushën tënde, mund të luash edhe më lart. Grupi bën fuqinë”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“S’ka as vjedhje, as fshehje”, flet avokati i agjentes së postës: Do shkojmë në Apel

Gjykata e Korçës caktoi masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online...

Noka denoncon me foto shkeljet zgjedhore në Kuvend: Operatorët falanga kriminale

Deputeti Flamur Noka, në fjalën e tij që ka mbajtur ditën e sotme në Kuvend ka denoncuar shkeljet që janë bërë në zgjedhjet lokale. Nëpërmjet...

Sarrazin zbulon çfarë i tha Kurtit në kulmin e tensioneve në Veri

I dërguari i Posaçëm i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, ka zbuluar gjatë një interviste për mediat e huaja bisedën që ai pati...

TË FUNDIT

“S’ka as vjedhje, as fshehje”, flet avokati i agjentes së postës: Do shkojmë në Apel

Gjykata e Korçës caktoi masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online...

Noka denoncon me foto shkeljet zgjedhore në Kuvend: Operatorët falanga kriminale

Deputeti Flamur Noka, në fjalën e tij që ka mbajtur ditën e sotme në Kuvend ka denoncuar shkeljet që janë bërë në zgjedhjet lokale. Nëpërmjet...

Sarrazin zbulon çfarë i tha Kurtit në kulmin e tensioneve në Veri

I dërguari i Posaçëm i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, ka zbuluar gjatë një interviste për mediat e huaja bisedën që ai pati...

Hasani: Ja pse në zgjedhjet e 2025-s opozita do të mposht Edi Ramën

Analisti Sidi Hasanaj, është shprehur i bindur se PD në vitin 2025 do ti fitojë zgjedhjet parlamentare duke mposhtur kështu Edi Ramën. Në një intervistë...

Gjendet i vdekur një person në dhomën e hotelit në Golem, dyshimet e para

Një turist polak i moshës 70-vjeçare është gjetur pa shenja jete në një hotel në zonën e Golemit, në Durrës. Sipas informacioneve paraprake nga...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×