English

Në Kosovë, raste kur duan të abortojnë fëmijën kur është vajzë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mjekja gjinekologe, Mirvete Shabani thotë se në Kosovë ka raste kur çiftet duan të abortojnë fëmijën kur është vajzë.

- Advertisement -

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Shabani u shpreh se gjininë e fëmijës e përcakton burri dhe gruaja.

“Natyrisht që nuk është e drejtë. Kam pasur raste kur një çift ka ardhur dhe ka  pasur dëshirë për djalë, ka kërkuar këshillën time. Gruaja nuk mund ta vendosë nëse është djalë apo vajzë. Gjinia përcaktohet nga burri. E shoh mentalitetin e çifteve. Ka raste kur duan ta abortojnë fëmijën nëse është vajzë”, theksoi ajo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×