English

“Në magazinat e pista të Tiranës gjenden baza të NATO, ja çfarë duan spiunët rusë”

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahiu thotë se spiunët rusë që rekrutohen në Shqipëri nuk janë të interesuar për bazat e vjetra ushtarake të ushtrisë komuniste, por për bazat e NATO dhe SHBA që sipas tij gjenden këtu.

- Advertisement -

Në emisionin Now në Euronews Albania, Spahiu u shpreh se në periferi të Tiranës ka rastisur të shohë magazina që nga jashtë duken të ndryshkura e të vjetra, por që janë baza të rëndësishme të NATO dhe shërbimeve perëndimore.

“Spiunazhi nuk është i interesuar ku janë çiftet dhe pushkët e ndryshkura të ushtrisë komuniste shqiptare, por spiunazhi rus është shumë i interesuar ku janë bazat amerikane dhe të NATO-s të Shqipëri, të gjithë atyre njerëzve miopë që thonë se nuk kanë  çfarë të zbulojnë…”, tha Spahiu.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?