English

‘Në makinë me Mediun si miq’, Balla: E kam kundërshtar politik

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka treguar në lidhje me marrëdhënien e tij me deputetin Fatmir Mediu, me të cilin ishin bashkë në makinë teksa shkonin në ceremoninë e presidentit të ri, Bajram Begaj.

- Advertisement -

Në emisionin “Now” në “Euronews Albania”, Balla u shpreh se Mediu është kundërshtar politik dhe shtoi se e ftoi në makinë pasi ishte i shoqëruar me nënkryetarin e senatit rumun.

“Fatmir Mediu është kundërshtari im politik. Por si kundërshtar politik, unë jam i detyruar që të ulem në një tavolinë me të kur bie fjala për punët që lidhen me Kuvendin e Shqipërisë. Zoti Mediu në atë rast ka qenë me nënkryetarin e senatit rumun, i cili ishte në ceremoninë e presidentit.

Ju e dini, lidhjet e mia janë shumë të forta me Rumaninë dhe ky kontekst ka qenë. Duke qenë se zyrtari rumun ishte i djathtë, do i thoja kolegut shqiptar zbrit se do vijë ky rumuni?

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?