Nëna hodhi foshnjën në lum, Malaj: Ngjarja tronditi themelet e familjes shqiptare

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish deputetja Nora Malaj komentoi ngjarjen e rëndë që tronditi opinionin publik, ku 32-vjeçarja hodhi foshnjën e saj në lumin Kir vetëm 6 ditë pasi e solli në jetë.

Në një intervistë për Euronews Albania, Malaj theksoi se ngjarja në Shkodër ka tronditur themelet e shoqërisë dhe të familjes.

Ajo shtoi se është një ngjarje me dritëhije brenda ndërsa nënvizoi se nuk dihen arsyet që kanë shtyrë të renë  të marrë një vendim të tillë.

- Advertisement -

“Ngjarja në Shkodër ka tronditur themelet e shoqërisë, të familjes dhe të gjithë raportit njerëzor  dhe raporti social. Përballemi me një situatë që ka brenda shumë dritëhije. Nuk e dimë se si ka rrjedhur ngjarja, si rezultat i një raporti aksidental, si një rezultat i një dashurie të pashpresë si rezultat i pamundësisë për ta mbajtur fëmijën, apo ka ardhur si rezultat i një problematike psikike që mund ta shoqërojnë nënën pas lindjes.

Një gjë është e sigurt se jemi përballë një fakti dhe shoqëria në këtë moment po reflekton fort për të parë se çfarë po ndodh me ne, me familjen. Kemi të bëjmë me një raport jo human dhe jo njerëzor në rolin e nënës. Analiza e shkakut duhet kohë për t’u marrë”- tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sulm me dron në qytetin rus, plagosen 3 persona

Tre persona u plagosën nga copa xhami të thyer pasi një dron goditi një ndërtesë banimi në qytetin jugor rus të Voronezh, tha guvernatori...

Propozimi i Ramës për Asociacionin, analisti: Ka qenë i nxitur nga ndërkombëtarët

Analisti Arbnor Sadiku tha në një intervistë për Euronews Albania se propozimi i kryeministrit Edi Rama për Asociacionin e komunave serbe në Kosovë, vjen...

Gjen portofolin me 600 euro, qytetari e dorëzon në komisariatin e policisë

Një qytetar nga Peja në Kosovë ka bërë një akt qytetarie duke dorëzuar në polici një portofol me 600 euro brenda. Lajmi është bëri i...

TË FUNDIT

Sulm me dron në qytetin rus, plagosen 3 persona

Tre persona u plagosën nga copa xhami të thyer pasi një dron goditi një ndërtesë banimi në qytetin jugor rus të Voronezh, tha guvernatori...

Propozimi i Ramës për Asociacionin, analisti: Ka qenë i nxitur nga ndërkombëtarët

Analisti Arbnor Sadiku tha në një intervistë për Euronews Albania se propozimi i kryeministrit Edi Rama për Asociacionin e komunave serbe në Kosovë, vjen...

Gjen portofolin me 600 euro, qytetari e dorëzon në komisariatin e policisë

Një qytetar nga Peja në Kosovë ka bërë një akt qytetarie duke dorëzuar në polici një portofol me 600 euro brenda. Lajmi është bëri i...

Mjekja estetiste Çaushaj: Edhe burrat duan botoks, po vijnë në çift madje

Luada Çaushaj, estetiste është shprehur se përveç grave, botoks bëjnë dhe burrat. E ftuar në emisionin “Good Morning Albanians”, në Euronews Albania, tha se çiftet...

Shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të premte në sheshin “Adem Jashari” në qytetin e Mitrovicës. Bëhet me dije se si pasjë e shpërthimit janë...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×