English

GLOBAL WEEKEND/ALBA XHANI

Media informative më e ndjekur në të gjithë Botën. Euronews Albania mbulon Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi. Informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative vetëm në ekranin e Euronews Albania.

GLOBAL WEEKEND/ALBA XHANI

“Do vazhdojmë luftën”, paralajmërimi i Menës nëse miratohet Urdhri i Inxhinierit

Deputetët e Partisë Socialiste, Luljeta Bozo dhe Ismet Beqiraj po e organizojnë profesionin e inxhinierëve dhe atë të hidroteknikut në dy ligje të veçanta....

10 mln euro dëm nga përmbytjet në Skënderaj, Nura: Shqipëria na ka ofruar ndihmë

Kryetari i komunës së Skënderajt, Fadil Nura deklaroi se dëmi nga përmbytjet në këtë komunë, është vlerësuar në 10 milionë euro. Në një intervistë për...

Paralajmëron analisti: Me apo pa Asociacion, veriu i Kosovës është në rrezik

Analisti Visar Xhani paralajmëron se veriu i Kosovës është i rrezikuar, pavarësisht faktit nëse formohet apo jo Asosacioni i komunave me shumicë serbe. Në një...

Izolimi dhe maskat dobësuan sistemin imunitar, thotë mjeku Domi

Mjeku Arban Domi deklaroi se izolimi dhe përdorimi i maskave për shkak të COVID-it, dobësuan sistemin imunitar të njerëzve. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Mjeku Alimehmeti: Rastet me COVID, më të pakta se të gripit stinor

Epidemiologu Ilir Alimehmeti thotë se rastet me COVID të vend, janë të pakta, krahasuar me rastet e gripit stinor. Në një intervistë për Euronews Albania,...

U plagosën dy të rinj serbë, çfarë deklaroi nëna e njërit prej tyre për ngjarjen

Gazetarja Anduena Bajqinovci foli në lidhje me ngjarjen e ndodhur në Shtërpcë ku mbetën të plagosur dy të rinj serbë. Në një intervistë për Euronews...

Nëna hodhi foshnjën në lum, Malaj: Ngjarja tronditi themelet e familjes shqiptare

Ish deputetja Nora Malaj komentoi ngjarjen e rëndë që tronditi opinionin publik, ku 32-vjeçarja hodhi foshnjën e saj në lumin Kir vetëm 6 ditë pasi...

Valë e re Covidi? Mjekja: Frika reale, varianti ‘XBB’ 120 % më infektues se Omicron

Mjekja Aurora Dollenberg është shprehur se variant i ri i virusit i identifikuar si “XBB” po bëhet shumë dominant. Në një intervistë për Euronews Albania...

Mjekja Dollenberg: Gjermania në gjendje alarmi për infeksionet bakteriale

Mjekja urgjentiste, Aurora Dollenberg thotë se në Gjermani është shpallur gjendja e alarmit për infeksionet bakteriale. Në një intervistë për Euronews Albania, Dollenberg nënvizoi se...