English

Nëna nga Fieri me 10 fëmijë: Mbledhim kanaçe dhe hekura në rrugë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Katerina, një 31-vjeçare ka sjellë në jetë në maternitetin e Fierit fëmijën e saj të dhjetë.

- Advertisement -

Ajo lindi një djalë 3 kg e 800 gram, i cili gëzon shëndet të plotë dhe e pagëzoi me emrin Florian.

Në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanias” në Euronews Albania, ajo tregoi se jetojnë në kushte shumë të vështira ekonomike dhe mbijetojnë duke mbledhur kanaçe dhe hekura në rrugë.

“Punojnë fëmijët, mbledhin kanaçe, hekura që të hamë bukë në shtëpi, fëmijët ca i kam lënë te kunata, ata më të mëdhenjtë i kam lënë në shtëpi”, tha 31-vjeçarja.

Ndërkohë, bashkëshorti i 31-vjeçares bëri apel për ndihmë për të lehtësuar sado pak situatën e tyre.

“Jemi familje e persekutuar, dua në radhë të parë të jetë mirë gruaja se familja është e para. Ai që ka dëshirë të na ndihmojë, Zoti t’i ndihmojë edhe ata”, apeloi ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?