Nga martesa te zënkat, Hutra para hetuesve: S’e gjeta Elenën në shtëpi dhe…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Euronews Albania ka mundur të sigurojë dosje hetimore të vrasësit serial Dan Hutra, i cili më datë 1 mars ekzekutuoi tre gra si dhe plagosi tre të tjera.

Në dëshminë e dhënë prej tij në organin e akuzës përshkruhet njohja që ai pati me Elena Hysën, vajzën në banesën e të cilës ekzekutoi motrën e saj Mevlute Hysa 30 vjeçe, si dhe Hasime Dafkun, 30 vjeçe, të fejuarën e kunatit.

Sipas dëshmisë së dhënë nga Hutra, ai dhe Elena Hysa janë njohur në maj të vitit 2022. Më pas lidhja mes të dyve shkoi drejt celebrimit, ku pas njohjeve familjare u mbajt dhe dasma në 2 qershor të vitit të shkuar.

- Advertisement -

Hutra sqaron se disa ditë pas dasmës, ai dhe Elena mësuan se ishin në pritje të një fëmije.

“Pas vizitave te mjeku mësuam se Elena ishte 45 ditëshe shtatzënë”, deklaron Hutra në dosjen hetimore.

“Konfliktet mes nesh nisën më 19 qershor të vitit 2022, rreth dy javë pas dasmës, kur e lashë Elenën në banesë, por kur u ktheva nuk e gjeta më aty”, vijon në dëshminë e tij Hutra.

Më pas ai thotë se shkoi te banesa e familjes së gruas, por bashkëshortja nuk ndodhej përsëri as aty.

“Së bashku me nënën dhe vjehrrën shkuam në Komisariatin numër 5 në Tiranë, ku bëra një denoncim për humbjen e kontakteve me gruan”, vijon në deklarimet e tij Hutra.

Elena u bë e gjallë pas disa orësh, çka bëri që të lindte një debat i ashpër mes nesh, vijon ai.

Në dosje theksohet se në këtë moment Dan Hutra pohon se u ka kthyer unazën e martesës familjes Hysa. Por pas 1 javë ata e kanë kontaktuar në lidhje me shtatzëninë e ish-gruas dhe aty është arrestuar padrejtësisht në shtëpinë e vjehrrit.

Hutra sqaron se vrasjet i planifikoi gjatë kohës që ishte në burg dhe se po mbahej aty padrejtësisht.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...

Beleri: Emri i zyrtarit të PD krah Berishës që ka ardhur në burg të më takojë

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri, tha në një intervistë ekskluzive për drejtuesen e emisionit Now në Euronews Albania, Erla Mëhilli se...

TË FUNDIT

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...

Beleri: Emri i zyrtarit të PD krah Berishës që ka ardhur në burg të më takojë

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri, tha në një intervistë ekskluzive për drejtuesen e emisionit Now në Euronews Albania, Erla Mëhilli se...

Betimi/Beleri flet nga burgu: Si e dha Rama 4 muaj më parë vendimin e sotëm të GJKKO

Kryetari i zgjedhur i Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, ka folur nga burgu për emisionin “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, pas rrëzimit...

“Do ta bëjë Himarën greke”, Beleri i përgjigjet gazetarëve: Zëdhënës bandash

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri, i cili ndodhet në burg prej 7 muajsh tha në një intervistë ekskluzive për drejtuesen e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×