Nga mashtrimi i shoqes te 340 mijë € e familjes Ferracaku, zbardhet dëshmia e Deraj

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Tiranës la në burg 30-vjeçaren Milena Deraj e arrestuar për mashtrim në vlerën e 570 mijë eurove. Ajo ka deklaruar se për këtë histori është kërcënuar nga 4 banda, madje se është marrë edhe peng.

Edhe pse avokati i saj kërkoi një masë më të butë sigurie me pretendimin se klientja e tij është nënë e një fëmije 3 vjeç, gjykata e la në burg të akuzuarën për mashtrim me pasoja të rënda Milena Deraj. Nga hetimet ka rezultuar se ish-punonjësja e Bankës së Shqipërisë, ka mashtruar anëtarë të familjes Ferracaku në Shkodër, duke i marrë 340 mijë euro me premtimin se do t’i ndihmonte në një proces gjyqësor për të shmangur 2 burgime të përjetshme për një ngjarje kriminale të ndodhur në Velipojë në vitin 2021.

Sipas dosjes hetimore 30-vjeçarja kishte premtuar se për këtë çështje do të komunikonte me avokatin Arjan Ndoja, ish-prokuror, i cili nuk e mori përsipër.

- Advertisement -

Në këto kushte anëtarë të familjes Ferracaku kërkuan nga 30-vjeçarja të kthente paratë madje edhe nëpërmjet kërcënimeve. Po kështu e akuzuara për mashtrim, pretendon se ka njohje edhe me ish-deputetin Tom Doshi ku dhe ky i fundit i ka kërkuar që t’i kthejë paratë. Deraj akuzohet se ka mashtruar edhe shoqen e saj duke i marrë 230 mijë euro me premtimin për investim në bonot e thesarit por pa i kthyer ndonjëhërë paratë.

 

LEXO GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

TË FUNDIT

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×