Ngjela: Rama donte Berishën në zgjedhje, Alibeaj të fillojë lojën e të djathtës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Spartak Ngjela thotë se kryeministri Edi Rama do preferonte që KQZ-ja të regjistronte Sali Berishën në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Në një intervistë për Euronews Albania, Ngjela u shpreh se me Berishën në krye të opozitës, Rama del gjithmonë fitues.

Sipas Ngjelës, Enkelejd Alibeaj duhet të fillojë të pastrojë të djathtën.

- Advertisement -

“Ai duhet t’i seleksionojë dhe të fillojë lojën e madhe të së djathtës sepse fakti që Rama nuk e dorëzoi dot, me Celibashin, është i mërzitur. Rama donte Saliun, kuptohet. Nuk e ka të lehtë rikonfirmimin, por donte Saliun sepse fiton gjithmonë. Është normale në politikën shqiptare kjo, Rama kërkon të mbajë Saliun.

Fakti që kërkon të mbajë Saliun, e do sepse ai nuk ka vota, jo sepse ka marrëdhënie reciproke politike me të. Kjo që ndodhi, ai është i mërzitur, ai e drejtonte Celibashin, Rama. Menduan që të nxirrin Saliun, nuk e nxorrën dot në pah”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Më lironi”- Apeli jep vendimin për Mazen, i përfshirë në vrasjen e 20-vjeçarit

Gjykata e Apelit në Tiranë ka rrëzuar kërkesën e Ensi Mazës për një masë më të lehtë sigurie për përfshirjen e tij në vrasjen...

“Nuk e dorëzojmë republikën tonë te këta fashistë” – Kurti flet për situatën në Veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i pranishëm në forumin e Bratislavës tha se situata në Veri nuk është rrjedhojë e protestave të qytetarëve por...

Bratislavë, Rama batuta me Kovaçevskin: Integrimi na la pa flokë

Kryeministri Edi Rama “kritikoi” vonesat e anëtarësimit në Bashkimin Europian të vendeve të Ballkanit Perëndimor ndërsa mbante fjalën e tij në panelin e diskutimit...

TË FUNDIT

“Më lironi”- Apeli jep vendimin për Mazen, i përfshirë në vrasjen e 20-vjeçarit

Gjykata e Apelit në Tiranë ka rrëzuar kërkesën e Ensi Mazës për një masë më të lehtë sigurie për përfshirjen e tij në vrasjen...

“Nuk e dorëzojmë republikën tonë te këta fashistë” – Kurti flet për situatën në Veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i pranishëm në forumin e Bratislavës tha se situata në Veri nuk është rrjedhojë e protestave të qytetarëve por...

Bratislavë, Rama batuta me Kovaçevskin: Integrimi na la pa flokë

Kryeministri Edi Rama “kritikoi” vonesat e anëtarësimit në Bashkimin Europian të vendeve të Ballkanit Perëndimor ndërsa mbante fjalën e tij në panelin e diskutimit...

Serbët vijojnë protestat, Kurti në Bratislavë takon Borrell dhe Lajçak

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pritet të takohet me Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian Josep Borrell dhe të dërguarin e BE-së për dialogun...

Tensionet në Veri, Rama: Fuqia e ushtrisë serbe në kufi të Kosovës është zero

Kryeministri Edi Rama është i pranishëm në forumin “GLOBSEC 2023” që po mbahet në Bratislavë ku ka folur për situatën ne veri të Kosovës...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×