Noka: Rama po ushtron gjenocid mbi shqiptarët, urren demokratët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i PD-së Flamur Noka në fjalën e tij në Kuvend është shprehur se kreu i qeverisë Rama po ushtron gjenocid ndaj shqiptarëve.

Në fjalën e tij Noka nënvizoi se Rama urren demokratët që rrëzuan regjimin e etërve të tij, referuar  Enver Hoxhës.

“Kundër një regjimi që ngjason si një seri e dytë e flmit të Enver Hoxha. Rama ju ka lëshuar në shpinë shqiptarëve 200 hajdutë. Edi Rama po përpiqet të likuidojë opoziyën politikisht dhe ta vrasë me vrasës politikë si McGonigal. Hoxha po përpiqet ta vrasë PD dhe në Gjykatë. Rama ka futur dorën e hajdutit te çmimi i bukës dhe kudo. Ai dhe banda e tij po vjedhin për të ardhmen tuaj. Ky është një trashgimtar i mentalitetit të krimit. Ky sot e hapi derën mortore me vetëdije. Rama po ushtron mbi shqiptarët gjenocid.

- Advertisement -

Ky njeri e ka çuar e nivelin e narkoshtetit  deri aty sa Escobar do të dukej çunak para ti. Kostumi i tij i preferuar ka në xhepin e tij ryshfetin, drogën, krimin e organizuar. Ka gjyqësorin, ka dhe ndonjë diplomat. Ka bërë çdo gjë për të mbajtur peng simbolin e PD. Ai  e  urren PD, e demokratët, urren forcëën që shembi regjimin e etërve të tij.”- tha Noka.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

BE shqyrton rrezikun nga përdorimi i katër teknologjive si armë lufte

Komisioni Evropian do të shqyrtojë rrezikun që paraqet përdorimi i katër teknologjive kritike si armë lufte, mes tyre gjysmëpërçuesit dhe inteligjenca artificiale. Blloku do...

Drama e emigrimit! Aty inxhinieri bën punë të rëndomta”-avokati shqiptar në Itali

Avokati Gentian Alimadhi ishte këtë të martë i ftuar në “Good Morning Albania" për të folur rreth vështirësive të emigrantëve që zgjedhin për të...

Gjyqi për korrupsion ndaj Senatorit Bob Menendez do të fillojë në maj

Gjyqi ndaj Senatorit Bob Menendez, i akuzuar për korrupsion, do të fillojë në maj tha të hënën një gjykatës federal në Nju Jork. Senatori demokrat...

TË FUNDIT

BE shqyrton rrezikun nga përdorimi i katër teknologjive si armë lufte

Komisioni Evropian do të shqyrtojë rrezikun që paraqet përdorimi i katër teknologjive kritike si armë lufte, mes tyre gjysmëpërçuesit dhe inteligjenca artificiale. Blloku do...

Drama e emigrimit! Aty inxhinieri bën punë të rëndomta”-avokati shqiptar në Itali

Avokati Gentian Alimadhi ishte këtë të martë i ftuar në “Good Morning Albania" për të folur rreth vështirësive të emigrantëve që zgjedhin për të...

Gjyqi për korrupsion ndaj Senatorit Bob Menendez do të fillojë në maj

Gjyqi ndaj Senatorit Bob Menendez, i akuzuar për korrupsion, do të fillojë në maj tha të hënën një gjykatës federal në Nju Jork. Senatori demokrat...

“Gjyq i turpshëm”, Trump në përballjen e parë në procesin që rrezikon pronat e tij

Ish-Presideti Donald Trump sulmoi ashpër prokuroren e përgjithshme të Nju Jorkut dhe gjykatësin e çështjes civile ndaj tij, ndërsa u hap seanca e parë...

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×