Noka: Si nisëm të dyshojmë për Bashën pas fotos 26 mijë dollarëshe me Trump

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i PD-së Flamur Noka, teksa ka folur për financimet ruse, tregoi dhe se si nisën të dyshonin për Lulzim Bashën pas fotos me ish-presidentin e SHBA-së Donald Trump.

Në një intervistë për emisionin “Now” në  Euronews Albania, Noka theksoi se qëndrimi i PD-së për financimet ruse është se çështja duhet të hetohet deri në fund, ndërsa shtoi se Basha duhet ta sqarohet deri në fund.

“Besuam Bashën kur na tha s’kam bërë lobing. Pse lindën dyshimet?  Por foton me Donald Trump, na tregoi një vendim që është marrë për 25 mijë dollarë që u paguan dhe ne ishim të prirur ta besonim këtë, ishin ligjërisht. Kur filloi se qarkullonin fjalë nga gjyqtarët që po na vjen Engjëll Agaçi dhe kur na kërkonin se kjo çështje të mbyllet, atëherë n kishim të drejtë të dyshojmë. Dhe sot kemi një qëndrim, çështja të hetohet deri në fund.

- Advertisement -

Ka një dëshmi të Nik Muzin që nuk ka ardhur në organet e drejtësisë dhe detajon çdo gjë. Basha të dalë dhe ta sqarojë këtë çështje”- tha Noka.

LEXONI GJITHASHTU

 

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Nikki Haley synon Shtëpinë e Bardhë, pritet zyrtarizimi në garën e republikanëve

Ish-guvernatorja e Karolinës së Jugut, Nikki Haley, pritet të njoftojë më 15 shkurt kandidimin për zgjedhjet Presidenciale të vitit 2024 në Shtetet e Bashkuara....

Kamuflohej si picier në restorant, kapet një tjetër bos i lartë i mafias italiane

Një mafioz italian në arrati që nga viti 2006, i dënuar për disa vrasje, është kapur në Francë, pasi u zbulua se ishte kamufluar...

Rama: Dy kompanitë ruse kanë marrë tender pa garë nga qeveria e mëparshme

Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria e tij nuk u ka dhënë licenca dy kompanive ruse të sanksionuara nga SHBA, për shfrytëzimin e fushave...

TË FUNDIT

Nikki Haley synon Shtëpinë e Bardhë, pritet zyrtarizimi në garën e republikanëve

Ish-guvernatorja e Karolinës së Jugut, Nikki Haley, pritet të njoftojë më 15 shkurt kandidimin për zgjedhjet Presidenciale të vitit 2024 në Shtetet e Bashkuara....

Kamuflohej si picier në restorant, kapet një tjetër bos i lartë i mafias italiane

Një mafioz italian në arrati që nga viti 2006, i dënuar për disa vrasje, është kapur në Francë, pasi u zbulua se ishte kamufluar...

Rama: Dy kompanitë ruse kanë marrë tender pa garë nga qeveria e mëparshme

Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria e tij nuk u ka dhënë licenca dy kompanive ruse të sanksionuara nga SHBA, për shfrytëzimin e fushave...

“Thoni gomarllëqe”, Rama revoltohet pas pyetjes për favorizim të kompanisë së naftës

Erla Mëhilli citoi dosjen McGonigal ku thuhet se kryeministri Edi Rama është ndikuar nga ish-zyrtari i FBI-së për të ndërhyrë në licencën e naftës...

“S’kam punë me prokurorët popullorë”, Bushati-Ramës: Nuk na tremb me atë këmishë

Prokurorët popullorë nuk kanë me mua asnjë punë. Ishte kjo deklarata e kryeministrit Edi Rama në “Now me Erla Mëhillin”. Ai foli ekskluzivisht për dosjen...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×