“Non gratën e ke në kokë’, Rama përplaset me Alibeajn: Bën sikur je në krye të PD-së

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Debate, akuza dhe kundërakuza ka pasur sot në Kuvend mes kryeministrit Edi Rama dhe deputetit Enkelejd Alibeaj.

Deputeti i PD-së e ka akuzuar Ramën për gjuhën që ka përdorur në Kuvend, me qëllim se nuk do të bëjnë transparencë për Portin e Durrësit.

Ndërkohë Rama e quajti Alibeajn “një bisht të non-gratës”.

- Advertisement -

DEBATI:

Alibeaj: Ky që po ikën ishte mirë që të dëgjonte diçka. Vetëm një njeri që gdhihet në pikë të mëngjesit dhe ka një hall të madh, vjen në parlament dhe nxjerr këtë gjuhë. Unë e kuptoj që do donte mirë që të flisnim edhe këtë gjuhë, t’i shkonim tek foltorja sepse vetëm në këtë mënyrë mund të mbulojë atë se çfarë është duke gatuar. Unë i kërkova një gjë të thjeshtë, nxirr letrat bëj transparencë, për ta kuptuar të gjithë. Duhet t’i tërhiqni vëmendjen parafolësit dhe ka folur një gjuhë jo parlamentare.

Rama: Dëgjo këtu se nuk ka asnjë për të rëndë dhe më të shpifur sesa t’i ngresh dhe ulësh njerëzit kriminele, hajdutë, pazarxhi. Këto janë shumë më të rënda sesa e vërteta që ju jeni këlysh të rrahur tek dera e SHQUP-it. Ju jeni pa atdhe dhe pa fe. Ju për këto keni lënë prova. Ju jeni të gatshëm të nxirrni nga goja të gjitha të zezat. Po thoni që po na marrin tokën tonë, po na marrin Portin e Durrësit. Je bishti i non gratës. Pavarësisht se non gratën nuk e ke në krye dhe bën vetë sikur je në krye, ti non gratën e ke në kokë. Ti je një bedel.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Inceneratorët/ Berisha: Ahmetaj ndër përgjegjësit kryesor, por Rama “koka e krimit”

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka folur sot në Kuvend për inceneratorët. Ai tha se Arben Ahmetaj është fajtor por kjo aferë sipas tij nuk mund të...

Trajneri përplaset me gazetarin, Troisi: Duhet të mësosh më shumë

Diego Longo është trajneri i ri i Flamurtarit, ndërsa parardhësi i tij Marcelo Troisi nuk mundi të përmbushte synimet e klubit. Braziliani duket se nuk...

“Gërdeci”, shtyhet seanca paraprake për Mediun në GJKKO, flet Zamira Durda

Është shtyrë seanca për ish-ministrin Fatmir Mediu, i cili akuzohet për ngjarjen e Gërdecit ku humbën jetën 26 persona. Seanca e cila ka nisur prej...

TË FUNDIT

Inceneratorët/ Berisha: Ahmetaj ndër përgjegjësit kryesor, por Rama “koka e krimit”

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka folur sot në Kuvend për inceneratorët. Ai tha se Arben Ahmetaj është fajtor por kjo aferë sipas tij nuk mund të...

Trajneri përplaset me gazetarin, Troisi: Duhet të mësosh më shumë

Diego Longo është trajneri i ri i Flamurtarit, ndërsa parardhësi i tij Marcelo Troisi nuk mundi të përmbushte synimet e klubit. Braziliani duket se nuk...

“Gërdeci”, shtyhet seanca paraprake për Mediun në GJKKO, flet Zamira Durda

Është shtyrë seanca për ish-ministrin Fatmir Mediu, i cili akuzohet për ngjarjen e Gërdecit ku humbën jetën 26 persona. Seanca e cila ka nisur prej...

Bogdani: Vendimet e KQZ-së dhe KAS-it të përkohshme, vendos Kolegji Zgjedhor

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani thotë se vendimet e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) dhe Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS), në lidhje...

48 orë paraburgim, kreu i federatës së Kosovës përfundon në spital pas arrestimit

Presidenti i federatës së futbollit në Kosovë është arrestuar. Agim Ademi i cili është edhe babai i këngëtarit të njohur Capital T. Sipas raportimit...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×