“Nuk do të kthehem kurrë këtu”- Dyshimet mbi anglezin dhe roli në vrasjen e Nikulaj

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetarja e Euronews Albania, Sara Demushi, ka zbuluar detaje të reja në lidhje me ekzekutimin mafioz të biznesmenit Ardian Nikulaj, në Shëngjin.

Sipas gazetares nën hetim si informator i mundshëm i vrasësit është dhe një shtetas anglez, i cili ndodhej në ambientet e lokal “Coral” kur u ekzekutua biznesmeni.

Shtetasi anglez ndodhej prej 5 ditësh në Shëngjin dhe është larguar direkt pas vrasjes. Ai përdori dy taksi për të shkuar në aeroportin e Rinasit, fillimisht mori taksinë e parë nga Shëngjini në Fushë-Krujë dhe taksinë e dytë nga Fushë Kruja në Rinas.

- Advertisement -

Në dëshminë e dhënë përpara grupit hetimor, pronari i hotelit në Shëngjin, ku qëndroi shtetasi anglez, ka thënë se pas ngjarjes ai është larguar menjëherë i shqetësuar dhe ka thënë se nuk do të kthehet më kurrë në Shqipëri.

“Pista tjetër është me një shtetas anglez, i cili në momentin që ka ndodhur ekzekutimi ndodhej brenda ambienteve të lokalit. Pas ekzekutimit të biznesmenit ai është larguar drejt hotelit ku qëndronte dhe ka kërkuar të largohet. Në dëshminë që ka dhënë pronari i hotelit, ai ka deklaruar se turisti i ka thënë se do të largohet menjëherë nga Shqipëria dhe nuk do të kthehet më këtu. Kjo është dëshmia që ka dhënë pronari i hotelit përballë grupit hetimor, ku turisti kishte 5 ditë që qëndronte aty. Nga të dhënat në sistemin Tims, shtetasi anglez hyri në territorin shqiptar më datë 14 prill dhe u largua mbrëmjen e 19 prillit. Ndërkohë që ky shtetas dyshohet se mund të ketë qenë një informator i vrasësit, ndaj dhe hetuesit po mbledhin dëshmitë e të gjithë personave që kanë pasur kkontakt me shtetasin anglez”, tha Demushi.

 

LEXO GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Moska akuzon Perëndimin: Po kërcënon ekzistencën e OSBE-së

Rusia tha më 29 nëntor se shtetet perëndimore kanë tentuar që t’ua ndalojnë pjesëmarrjen zyrtarëve rusë në takimin e Këshillit Ministror të Organizatës për...

“S’kuptoni nga politika e jashtme”, Vuçiç sulmon opozitën: Hoqa 28 njohje të Kosovës

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka mbrojtur politikën e jashtme të qeverisë së tij lidhur me Kosovën përballë kritikave të opozitës. Në një intervistë për...

NASA publikon pamjet spektakolare nga Marsi, si duket Planeti i Kuq

NASA ka shpërndarë pamje të jashtëzakonshme të kapura nga sonda Mars Odyssey e cila ka monitoruar Planetin e Kuq për 22 vjet. Sonda e NASA-s...

TË FUNDIT

Moska akuzon Perëndimin: Po kërcënon ekzistencën e OSBE-së

Rusia tha më 29 nëntor se shtetet perëndimore kanë tentuar që t’ua ndalojnë pjesëmarrjen zyrtarëve rusë në takimin e Këshillit Ministror të Organizatës për...

“S’kuptoni nga politika e jashtme”, Vuçiç sulmon opozitën: Hoqa 28 njohje të Kosovës

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka mbrojtur politikën e jashtme të qeverisë së tij lidhur me Kosovën përballë kritikave të opozitës. Në një intervistë për...

NASA publikon pamjet spektakolare nga Marsi, si duket Planeti i Kuq

NASA ka shpërndarë pamje të jashtëzakonshme të kapura nga sonda Mars Odyssey e cila ka monitoruar Planetin e Kuq për 22 vjet. Sonda e NASA-s...

Rusia përgatit projektligjin e ‘marrëveshjes së besnikërisë’ për të huajt

Moska ka përgatitur projektligjin që do t'i detyronte të huajt që jetojnë në vend, që të nënshkruajnë një "marrëveshje besnikërie" ndaj Rusisë, sipas agjencisë...

Aksident në Kroaci, 6 të plagosur, mes tyre 4 shqiptarë

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në Kroaci, ku katër persona kanë mbetur 6 të plagosur, mes tyre 4 shqiptarë. Mediat e huaja bëjnë...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×