English

“Nuk ka faj Godelli për dopingun”, Viron Bezhani: Drejtuesit e kanë lejuar të ndodhë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-presidenti i komitetit Olimpik Shqiptar Viron Bezhani ishte i ftuar këtë të mërkurë në “Good Morning Albanians” për të folur për përdorimin e dopingut nga sportistët.

- Advertisement -

Duke ju referuar rastit të Daniel Godellit, peshëngritësit i cili mori pjesë në Europianin e 2023, Bezhani tha se nuk është faji i Godellit për dopingun, por drejtuesit e tij që e kanë lejuar këtë gjë të ndodh.

‘Ky problem është mjaft i thellë dhe duhet kapur një herë e mirë sepse turpëron shtetin shqiptar. Ne e duam që të funksionojë në atë mënyrë, më shqip nuk ka ku të shkojë. Nuk ka faj fare sportisti, sepse si ta drejtojmë ne sportistin ashtu do shkoj dhe ai.

Sportisti ka dëshirë të marri maksimumin e pikëve, ka dëshirë të marri pjesë në olimpiadë, ai ka dëshirë që të marri dhe ato lekë. Këtë e ushqejnë vetë drejtuesit. Edhe në 2008 çdo vit kapej një sportistë me doping, deri sa e pastruam federatën”,-tha Viron Bezhani.

LEXONI GJTIHASHTU:

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?