English

Oligarkët rusë janë të mirëpritur në Turqi, thotë ministri Cavusoglu

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Oligarkët rusë janë të mirëpritur në Turqi, por duhet të respektojnë ligjet ndërkombëtare nëse duan të merren me biznes, deklaroi të shtunën Ministri i Jashtëm i Turqisë Mevlut Cavusoglu.

- Advertisement -

Turqia e ka kritikuar ashpër Rusinë për pushtimin e Ukrainës, por nuk është dakord me vendosjen e sanksioneve.

“Sigurisht që oligarkët apo qytetarët rusë mund ta vizitojnë Turqinë kur të duan”, tha Cavusoglu gjatë konferencës

“Nëse po pyesni a mund të bëjnë biznes në Turqi, përgjigja është po, nëse e lejon ligji dhe e drejta ndërkombëtare”, shtoi ai.

Shtetet e Perëndimit kanë sanksionuar një sërë oligarkësh rusë me qëllim izolimin e presidentit rus Vladimir Putin.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×