OMONIA: Numëruesit të Belerit po i prishen pronat me dinamit në Himarë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sekretari i OMONIA-s, Marin Suli tha se në Himarë kanë shkuar t’i prishin pronat në Himarë numëruesit të Fredi Belerit.

Sipas tij, zotëria e ka ndërtesën me leje, por gjithsesi kjo gjë nuk po e ndalon IKMT-në të hapë gropat te ndërtesa për të vendosur dinamitin e për ta shembur.

“Sot në Himarë, një nga numëruesve tanë u ka shkuar IKMT-ja dhe po u prish pronat. Zotëria ka edhe lejen e ndërtimit e madje edhe për pjesën që ka bërë shtesë ka marrë legalizimin, rastësisht dje. Por nuk po merret në konsideratë asnjë nga shkresat thjesht duan ta prishin.

- Advertisement -

Ndërkohë ka një qëndrim që prej një viti e pak, që ndërtimet pa leje, po i konfiskojnë ndërsa të këtij zotërisë, një ditë pasi certifikohet rezultati i zgjedhjeve, po shkojnë ta prishin. Po e prishin ndërkohë që ne po flasim. Janë duke bërë gropat që ti vënë dinamitin dhe ta hedhin në shesh”,-tha sekretari i OMONIA-s Marin Suli.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

TË FUNDIT

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

Paralajmërimi i politikanit serb: Vuçiç po përgatit një sulm tjetër si në Banjskë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatit një...

“Radoiçiç i lirë”, Sanduloviç: E pabesueshme që SHBA e BE heshtin përballë Vuçiç

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” më gazetarin Franko Egro se është e pabesueshme që Shtetet e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×