English

Pakësimi i studentëve, përfaqësuesi i ministrisë: Janë të lidhura me demografinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Përfaqësuesi i ministrisë së Arsimit, Oltion Rrumbullaku tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se pakësimi i studentëve lidhet me demografinë dhe me një sërë faktorësh të tjerë.

- Advertisement -

Sipas tij ka pasur dhe një riorientim të studentëve në degë që ata i konsiderojnë si më të rëndësishme për të ardhmen e tyre.

“Këtu kemi dhe ndërhyrjen e qeverisë me programet e veta. Unë e shoh një nga risitë e këtij viti edhe orientimin në programet e turizmit. Është një situatë që është në bazë të ofertës që ka sistemi. Numrat e studentëve janë ato dhe ato numra përshtaten me sistemin që kemi. Nuk mund të themi që jemi mirë, por kuptohet që për shkak të ndërhyrjeve dhe për shkak të politikave të reja ka dhe më shumë studentë që regjistrohen në këto programe,” – u shpreh Rrumbullaku.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?