English

Pakoja e Madhe, Rama: 20 mijë lekë për efektivët e këmbësorisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pjesë e Pakos së Madhe, Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se do të jetë edhe efektivët e këmbësorisë.

- Advertisement -

Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Rama shkruan se djemtë dhe vajzat e kësaj kategorie nderuan Ushtrinë shqiptare.

“20 000 Lekët (e reja) të Pakos së Madhe janë edhe një formë shpërblimi për efektivët e këmbësorisë, pavarësisht pagës së tyre të rritur ndjeshëm, sepse këta djem e vajza e nderuan këtë vit Ushtrinë Shqiptare, duke merituar certifikimin e lartë të NATO-s si një trupë ekselence e Aleancës”, shkruan Rama.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?