Para Kryeministrisë dhe gjykatës? Lita tregon skenarin e protestës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Lavdrim Lita foli për datën 3 mars, ditë kur do të zhvillohet protesta e PD-së dhe do të jepet vendimi i Gjykatës.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se protesta do të zhvillohet para Gjykatës dhe para kryeministrisë.

“Partitë nuk e pranojnë që Gjykata ka sovranitet dhe në një vend demokrat është një pushtet i ndarë.

- Advertisement -

Protesta e PD-së apo e Berishës do të ndahet në dy pjesë, një pjesë te Gjykatat dhe një pjesë te kryeministria. Ne nuk mund të qortojmë SHBA pse e quajnë Berishën minues të demokracisë apo pengues të drejtësisë. Ata e vlerësojnë për këtë lloj logjike. Gjykatat në Shqipëri janë të kërcënuara nga një sërë faktorësh, janë faktorë të brendshëm. Vendimi i Gjykatës më 3 do të jetë deçiziv për politikën.”- theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Nga humbja në humbje, dështimet e opozitës pas çdo procesi zgjedhor përballë PS

Rezultati i zgjedhjeve të pjesshme në Kukës tregoi se koalicioni opozitar "Bashkë Fitojmë" nuk humbi vetëm një bastion të së djathtës. Me gati 6...

Interi, mbrojtja më e mirë në Evropë: Vetëm 1 gol në 5 javë

Interi i Simone Inzaghit në sezonin e ri është rikthyer me një tjetër fytyrë, një skuadër kompetitive në kampionatin Italian. Zikaltrit kanë arritur të...

Sulmi në Veri, Hovenier: SHBA e konsideron akt kriminal, palët të qetësojnë situatën

Ambasadori i SHBA në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier, ka dhënë një deklaratë për mediat pas takimit që ka zhvilluar me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani. Ai...

TË FUNDIT

Nga humbja në humbje, dështimet e opozitës pas çdo procesi zgjedhor përballë PS

Rezultati i zgjedhjeve të pjesshme në Kukës tregoi se koalicioni opozitar "Bashkë Fitojmë" nuk humbi vetëm një bastion të së djathtës. Me gati 6...

Interi, mbrojtja më e mirë në Evropë: Vetëm 1 gol në 5 javë

Interi i Simone Inzaghit në sezonin e ri është rikthyer me një tjetër fytyrë, një skuadër kompetitive në kampionatin Italian. Zikaltrit kanë arritur të...

Sulmi në Veri, Hovenier: SHBA e konsideron akt kriminal, palët të qetësojnë situatën

Ambasadori i SHBA në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier, ka dhënë një deklaratë për mediat pas takimit që ka zhvilluar me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani. Ai...

Ambasadori amerikan në Kosovë: Nuk kishim informacion paraprak, do ta parandalonim

Ambasadori i SHBA në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier, ka dhënë një deklaratë për mediat pas takimit që ka zhvilluar me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani. Ai...

Von Cramon i “tregon” pamjet e terroristëve Borrell: Po këta kur do t’i sanksionojmë

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka shpërndarë në platformën X videon  e grupit terrorist të cilët ditën e diel organizuan...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×