Pas PD-së, edhe Partia e Lirisë dorëzon në KQZ anëtarët e KZAZ-ve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Partia e Lirisë ka dorëzuar këtë të të shtunë në Komsionin Qendror të Zgjedhjeve kandidaturat për anëtar të KZAZ-ve për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të datës 14 maj 2023.

Kujtojmë se të premten edhe Partia Demokratike, e përfaqësuar nga ish-kryeministri Berisha dorëzoi në KQZ listën e anëtarëve për në KZAZ. Por nuk dihet ende nëse kjo kërkesa do të pranohet, për shkak të procesit në gjykatë mbi vulën e Partisë Demokratike.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në ndarjen e komisionerëve në KZAZ-të për zgjedhjet lokale të 14 majit, vendosi më datë 9 janar 2023, që PS të propozojë 2 anëtarë për çdo KZAZ si partia më e madhe e mazhoranancës dhe Partia Demokratike 2 anëtarë si partia më e madhe e opozitës.

- Advertisement -

Partia Socialdemokrate dhe Partia e Lirisë do të kenë nga një anëtar si partitë e dyta më të mëdha nga maxhoranca dhe opozita.

Anëtari i shtatë do të zgjidhet me short, në gjysmën e KZAZ-VE do të jetë nga PS dhe në gjysmën tjetër nga Partia Demokratike e drejtuar nga Enkelejd Alibeaj.

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Rinacimento” e Arben Golemit, ekspozita e ardhshme në New York

Piktori Arben Golemi ka hapur ekspozitën e re të titulluar Rilindja duke sjellë për publikun tablotë e kryeqyteteve më të njohura në botë. Për...

Yzeri: Rama performancë të shkëlqyer në OKB, tërhoqi vëmendjen

Analisti Ilir Yzeiri tha se kreu i qeverisë Edi Rama, kishte një performancë të jashtëzakonshme në Këshillin e Sigurimit, ditën e djeshme. Në një intervistë...

PD prezanton propozimet për Reformën zgjedhore/ Basha: Të sjellim standard europian

Partia Demokratike e drejtuar nga Lulzim Basha ka prezantuar këtë të enjte propozimet për reformën zgjedhore. Takimi u zhvillua në sallën “Black Box” në Akademinë...

TË FUNDIT

“Rinacimento” e Arben Golemit, ekspozita e ardhshme në New York

Piktori Arben Golemi ka hapur ekspozitën e re të titulluar Rilindja duke sjellë për publikun tablotë e kryeqyteteve më të njohura në botë. Për...

Yzeri: Rama performancë të shkëlqyer në OKB, tërhoqi vëmendjen

Analisti Ilir Yzeiri tha se kreu i qeverisë Edi Rama, kishte një performancë të jashtëzakonshme në Këshillin e Sigurimit, ditën e djeshme. Në një intervistë...

PD prezanton propozimet për Reformën zgjedhore/ Basha: Të sjellim standard europian

Partia Demokratike e drejtuar nga Lulzim Basha ka prezantuar këtë të enjte propozimet për reformën zgjedhore. Takimi u zhvillua në sallën “Black Box” në Akademinë...

Projektligji për shtetësinë/ Balla: Qytetarët e Kosovës mos të testohen për gjuhën

Ministri i Mbrojtjes Taulant Balla teksa po diskutohej për projektligjin e dhënies së nënshtetësisë  tha se nuk do duhet të jetë e nevojshme të...

Britania përgatit aktakuzë për 5 të dyshuar për spiunim për Rusinë

Prokuroria në Britaninë e Madhe do të ngrejë aktakuzë ndaj pesë personave të cilët dyshohet se kanë spiunuar për Rusinë, njoftoi BBC të enjten. Orlin...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×