English

Pas takimit me krerët e drejtësisë në ambasadë, Blinken takohet me Begajn

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas vizitës në ambientet e ambasadës amerikane në Tiranë, ku u takua me stafin e diplomatëve, por dhe krerët e lartë të institucioneve të drejtësisë, Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken, u zhvendos drejt Presiencës.

- Advertisement -

Rreth orës 14:45 minuta Blinken ka mbërritur në Presidencë, ku po mban një takim me presidentin Bajram Begaj.

Pas këtij takimi Blinken do të marrë pjesë në një takim me të rinj te Piramida me temë  “ Festojmë të ardhmen e marrëdhënieve SHBA-Shqipëri”.

Në orën 16:15: Blinken takohet me kryeministrin shqiptar Edi Rama.

Më pas ai do të marrë pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të një Memorandumi Mirëkuptimi mbi Shkëmbimin Akademik Fulbright dhe një Memorandumi Mirëkuptimi mbi Kuadrin për Kundër Manipulimit Informativ të Shtetit të Huaj.

Vizita në Shqipëri do të mbyllet me konferencën e përbashkët për shtyp me kryeministrin Rama në orën 18:10.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?