PD hedh hapin drejt bashkimit, pritet heqja e dyerve të blinduara në seli

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Partia Demokratike ka hedhur hapin e parë të rrugës drejt bashkimit. Pas mbledhjes së kryesisë një natë më parë, do të hiqen dyert e blinduara në selinë blu, të cilat u vendosën përpara protestës së 8 janarit të organizuar nga Sali Berisha.

Edhe ky i fundit është i gatshëm për dialog pas ftesës, por njeh vetëm grupin parlamentar dhe jo kryesinë e partisë për të cilën thotë se e ka shkarkuar kuvendi i 11 dhjetorit.

“PD është e hapur dhe vullnet të plotë për të diskutuar, për të debatuar me çdo anëtar të saj cilitdoqoftë ai. Jemi të hapur të bëjmë gjithçka për garantimin e votës së lirë dhe bashkimin rreth votës së votës”, tha Sali Berisha.

- Advertisement -

Kundër Bashës dhe Berishës, Grida Duma thotë se bashkimi nuk mund të kërkohet me kushte.

“Nuk mund të ketë kushte kur kërkojmë bashkim. Ka vetëm negociatë, bisedë, rënie dakord dhe pas asaj mund të kemi rrethanat në të cilat mund të realizohet bashkimi”, shprehet deputetja demokrate.

PD ka ftuar për bisedime grupin e Sali Berishës, me qëllim kryesor bashkimin e partisë, ndërsa ka njoftuar edhe ngritjen e një grupi pune me pjesëmarrjen e anëtarëve të kryesisë, grupit parlamentar dhe kolegjit të kryetarëve. Kryesia e PD i kërkon grupit të Rithemelimit që të mos mbledhë Kuvendin Kombëtar të 30 prillit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shqiptarja “shpallet” heroinë në Zvicër, i shpëton jetën fëmijës 4-vjeçar

Mediat zviceriane i kanë bërë jehonë rastit të një 34-vjeçareje me origjinë shqiptare e cila shpëtoi një fëmijë nga mbytja në një pishinë në...

“Burri ishte kundër!” Stilistja: Nuk donte që të hapja Instagram për djalin

Stilistja Enxhi Valteri tha në “Good Mornin Albanians” se ka vendosur të mos postojmë më foto të djalit të saj në Instagram. E ftuar për...

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...

TË FUNDIT

Shqiptarja “shpallet” heroinë në Zvicër, i shpëton jetën fëmijës 4-vjeçar

Mediat zviceriane i kanë bërë jehonë rastit të një 34-vjeçareje me origjinë shqiptare e cila shpëtoi një fëmijë nga mbytja në një pishinë në...

“Burri ishte kundër!” Stilistja: Nuk donte që të hapja Instagram për djalin

Stilistja Enxhi Valteri tha në “Good Mornin Albanians” se ka vendosur të mos postojmë më foto të djalit të saj në Instagram. E ftuar për...

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...

Kujdes fëmijët, pedofilët gjenden dhe në Instagram

Instagram, faqja e njohur e rrjeteve sociale me më shumë se 1.3 miliardë përdorues, “ndihmon” të promovojë një rrjet të gjerë llogarish të dedikuara për...

Bie nga kati i 6 i hotelit në Durrës, humb jetën turistja polake, detajet e para

Një tursite polake, 55-vjeçare e cila vendosi të kalonte pushimet në Shqipëri, ka humbur jetën pasi ka rënë nga hoteli ku po qëndronte. Ngjarja ka...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×