English

“Përfaqësues i një non grate”, Noka përplaset me Nikollën në Kuvend

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Seanca në Kuvendin e Shqipërisë ka nisur me tensione mes deputetëve të opozitës dhe kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla.

- Advertisement -

Shkak i debatit është bërë kërkesa e Rithemelimit për të futur si pjesë të grupit parlamentar të PD deputetin Sali Berisha

Deputeti i PD Flamur Noka është afruar te foltorja duke kërkuar fjalën dhe duke drejtuar fjalë fyese në drejtim të kryetares Nikolla.

Kjo e fundit i ka kërkuar të ruajë qetësinë dhe të ulet në vend. Në pamundësi për të vijuar punimet, Nikolla ka kërkuar ndërprerjen e seancës për 5 minuta.

“S’më trysnon, je përfaqësuesi i një non-grate. Turp t’ju vijë për fjalorin tuaj. 5 minuta pushim”, tha Nikolla.

Pasi ka marrë fjalën Noka ka akuzuar nga foltorja e Kuvendit kryeparlamentaren Nikolla si shkelëse të Kushtetutës dhe ligjeve të kuvendit duke ndëhyrë në vendimarrjen e grupit të PD.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?