English

Performancat e kuqezinjve në fundjavë, lojtarët që shkëlyen

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kur duhen edhe 39 ditë deri në nisje të kampionatit evropian, lojtarët e kombëtares shqiptare po paraqiten mirë me skuadrat e tyre respektive. Nga java në javë ka ndryshime, performance në rritje, por dhe mungesë minutazhesh, ndërsa fundjava që lamë pas solli disa zhvillime. Lajmi i mirë për trajnerin Sylvinho është rikthimi i dyshes Ismajli dhe Ramadani të cilët lanë pas dëmtimet. Qendërmbrojtësi luajti si titullar ndaj Frosinones duke zhvilluar një paraqitje pozitive, ndërsa Ramadani luajti për 72 minuta.

- Advertisement -

Përballja mes Sassuolos dhe Interit pa në fushë dhe një duel shqiptarësh, Kumbulla në mbrojtje tek vendësit, si dhe Asllani në mesfushën zikaltërt, duke e nisur të dy si titullarë. Paraqitjet e tyre ishin tejet pozitive, e padyshim kanë qenë nën lupën e teknikut Brazilian.

Në Turqi, Rey Manaj nuk shënoi dhe ky është një lajm, por asistoi për shokun e skuadrës në golin e vetëm të shënuar ndaj Galatasarayt. Asist dhe për Qazim Laçin në Çeki, ndërsa goli mban firmën e Arbër Hoxhës në kampionatin kroat me Dinamo Zagreb përballë Rijekës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?