Përgatitjet për 14 majin, kush janë kandidatët që do nxjerrë në garë PD e Alibeajt

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tashmë nuk ka më dilema, në zgjedhjet e 14 majit do të ketë minimalisht nga dy kandidatë të opozitës përballë kandidatëve të mazhorancës socialiste.

Konfirmimi erdhi pak ditë më parë nga Enkelejd Alibeaj, i cili u shpreh se Partia Demokratike që njihet nga gjykata dhe KQZ do të çojë kandidatët e saj në zgjedhjet e ardhshme lokale.

Në të gjitha bashkitë, mbështetësit e Alibeajt dhe Bashës në Partinë Demokratike kanë nisur një proces riorganizimi për të gjetur kandidatët që do të garojnë në zgjedhje.

- Advertisement -

Deri më tani vetëm një kandidat ka dalë publikisht duke shpallur kandidaturën. Agron Kapllanaj, ish-kryetar i Bashkisë Mallakastër, shkroi në rrjetet sociale se do të garojë në 14 maj për t’ia kthyer këtë bashki demokratëve.

Emrin e Kapllanajt, por edhe të disa kandidatëve të tjerë që përfliten, i komentoi Berisha në konferencën me gazetarët, ku nuk i kurseu akuzat.

“Partia Demokratike del me një kandidat, çdo kandidat tjetër që del, del në emër të Edi Ramës për të dëmtuar PD, të jeni të sigurt që kjo që po them këtu është në masën 80-90 për qind e vërtetë”, tha Berisha.

Emrat e kandidatëve të PD-së së Alibeajt për zgjedhjet vendore të 14 majit pritet të zbulohen të gjithë në ditët e para të dhjetorit, ku me interes do të pritet të shihen se kush do kandidojë për bashkitë e mëdha, si Tirana, Durrësi, Elbasani apo Shkodra.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...

SHBA, armatime Izraelit/ Shteti hebre mirëpret veton amerikane në KS

Administrata e presidentit Joe Biden ka përdorur autoritetin e emergjencës për t’i shitur Izraelit 14 mijë raketa tankesh pa aprovimin nga Kongresi. Ndërkohë, kryeministri...

TË FUNDIT

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...

SHBA, armatime Izraelit/ Shteti hebre mirëpret veton amerikane në KS

Administrata e presidentit Joe Biden ka përdorur autoritetin e emergjencës për t’i shitur Izraelit 14 mijë raketa tankesh pa aprovimin nga Kongresi. Ndërkohë, kryeministri...

Ukraina për zgjedhjet ruse: Votimet në territoret e pushtuara s’ do jenë të vlefshme

Qeveria ukrainase e ka shpallur “të pavlefshme” çdo përpjekje të Rusisë për të mbajtur zgjedhje në territoret e pushtuara të Ukrainës. Së fundmi, datat...

“Gzo n’Shkodër”/ Atmosfera e festave mbledh turistët nga e gjithë bota

Atmosfera e festave që ka përfshirë Shkodrën që nga 1 Dhjetori ka tërhequr përreth vehtes edhe turistë të huaj të cilët ndodhen në Shqipëri....


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×