Përnaska: S’kam ndonjë lidhje me partinë e Idrizit, ja pse ja shtriva dorën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kandidatja e PDIU për bashkinë Tiranë, Lajla Përnaska tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se nuk ka asnjë lidhje me partinë e Shpëtim Idrizin, por ajo ishte e vetmja formë se si mund të kandidonte për kryebashkiake.

Ajo shtoi se u desh të pozicionohej në PDIU në respekt të sistemit elektoral në mënyrë që të bëhej pjesë e garës.

“Në respekt të këtij sistemi elektoral që ne kemi në fuqi edhe unë bëra analizat e mia, bashkë me shumë miq dashamirës që kemi qenë prej vitesh dhe në rrugëtimin politik dhe në investimin politik për të parë këtë mundësi, për t’u angazhuar në këtë garë.

- Advertisement -

Jo se kam ndonjë lidhje paraprake politike sepse dhe në këtë moment që flasim unë s’kam pasur asnjë lloj angazhimi ose aktivizimi brenda këtij subjekti politik, por gjithmonë në respekt të ligjit që kemi në fuqi për zgjedhjet vendore, dy janë mundësitë që paraqiten. Ose të garosh si i pavarur, ose të garosh me një subjekt politik parlamentar,” – u shpreh Përnaska.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kapen ‘skifterët’ shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen 10 mije euro, 6 të arrestuar

6 shqiptarë janë arrestuar në Spanjë si të dyshuar të përfshirë në një organizatë kriminale. Mediat e huaja bëjnë me dije arrestimet u kryen në...

Festimet për 29 Nëntorin, përkujtohen të rënët në luftë në Durrës

Një ceremoni përkujtimore për të rënët në luftë u mbajt paraditen e sotme në Durrës, në Mauzoleumin e Dëshmorëve, në kuadër të festimeve për...

Ministri Balla feston 28-29 Nëntorin në Londër: Historia jonë na bën krenar

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, gjatë qëndrimit në Londër ku po zhvillon një vizitë zyrtare, festoi së bashku me një komunitet shqiptarësh, përfaqësues të...

TË FUNDIT

Kapen ‘skifterët’ shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen 10 mije euro, 6 të arrestuar

6 shqiptarë janë arrestuar në Spanjë si të dyshuar të përfshirë në një organizatë kriminale. Mediat e huaja bëjnë me dije arrestimet u kryen në...

Festimet për 29 Nëntorin, përkujtohen të rënët në luftë në Durrës

Një ceremoni përkujtimore për të rënët në luftë u mbajt paraditen e sotme në Durrës, në Mauzoleumin e Dëshmorëve, në kuadër të festimeve për...

Ministri Balla feston 28-29 Nëntorin në Londër: Historia jonë na bën krenar

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, gjatë qëndrimit në Londër ku po zhvillon një vizitë zyrtare, festoi së bashku me një komunitet shqiptarësh, përfaqësues të...

Drejtori i CIA-s shkon në Katar, bisedime mbi luftën Hamas-Izrael dhe pengjet

Presidenti amerikan Joe Biden ka dërguar një nga zyrtarët e tij më të besuar dhe me ndikim në Lindjen e Mesme me shpresën për...

Papa Françesku në gjendje jo të mirë shëndetësore, anulon udhëtimin për COP28

Papa Françesku ndërpreu fjalimin e tij në një ngjarje publike këtë të mërkurë, një ditë pasi ai anuloi një udhëtim në samitin e klimës...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×