English

Përplasje me Brojën? Flet Silvinjo, tregon përgatitjet për ndeshjen me Bullgarinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas fitores spektakolare kundër Çekisë, kuqezinjtë zbresin sërish në fushë të mërkurën, ku pritet të ndeshen në një miqësore me Bullgarinë.

- Advertisement -

Në një konferencë për media trajneri Silvnjo tha se ndeshja e radhës edhe pse është një miqësore, ka impenjimin maksimal nga ana e ekipit.

Ai nënvizoi se e kanë analizuar mirë Bullgarinë dhe pritet që ekipi të zbresë në fushë me 3 ose 4 ndryshime, pasi nuk mund të ndryshohet e gjithë skema e krijuar.

“Mund të ketë patjetër disa ndryshime, trajneri ka luajtur 3 vjet në Premier Ligë dhe kush nuk do të donte ta proivonte si eksperiencë. Ne kemi dy portierë shumë të mirë, jemi të sigurt me ata sepse kanë ekspericën e duhur. Jemi të sigurtë me ata në portë. E kam humbur konceptin e miqësores, kemi dërguar një person nga stafi ynë për të parë nga afër Bullgarinë, ata kanë lojtarë në vecanti, sidomos numrin 4, janë lojtarë të gjatë. Është normale që do të bëhen 3-4 ndryshime, sepse duhet ruajtur dhe grupi që kemi formuar. Nuk mund të bëjmë 6-7 ndyshime në skemë.

Sigurisht që lojtarët e kanë kuptuar pjesën e mentalitet, dhe ndryshimin mes një ndeshje zyrtare dhe miqësore. Ka një audiencë të madhe, është mundësi e madhe për ata dhe mua. Nuk është e drejtë të them emrat që do të luajnë nesër, do të shoh edhe në stërvitjen e fundit”, tha Silvinjo.

Silvinjo hodhi poshtë zërat se mes tij dhe Brojës ka mosmarrëveshje. Ai tregoi sërish pse sulmuesi nuk iu bashkua ekipit në fushë në ndeshjen kundër Çekisë.

“Nuk ka ndodhur asgjë me Brojën, është një proces jo i lehtë se vjen pas një dëmtimi 10 mujor dhe ka luajtur pak në ndeshjet e fundit. Një ndeshje para se të vinte te ne luajti 45 min u zëvendësua që të mos kishte probleme. U kontrollua te ne, pati ca probleme u konsultuam me doktorët e Çelsit dhe ishte e qartë që nuk ishte i gatshëm të luante dhe vendosëm të shkonte te Çelsi, kjo e gjitha”, deklaroi Silvinjo.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×