Pioli drejt largimit nga Milan, gati emrat që do të zëvendësojnë italianin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

5 pikë nga 15 të mundshme ka grumbulluar Milani në 4 javët e fundit, duke shenjuar një nga ecuritë më negative të kuqezinjve. Aktualisht skuadra nga Milano renditet në vendin e 5-të me 38 pikë, ku në total ka 11 fitore. Situata e shkaktuar kë bërë që të lëkundet pozita e trajnerit kampion, Stefano Pioli.

57-vjeçari arriti të fitonte Serinë A vitin e shkuar, ndërsa këtë vit llogaritë bëhen ndryshe, ku pengesat kanë qenë të shumta. Humbja me Sasuolon me rezultatin e thellë 2-5 në shtëpi ka thelluar më tej krizën.

Tekniku i lindur në Parma gëzon mbështetjen e Maldinit, por mediat milaneze kanë pohuar se nëse skuadra nuk gjen ringritjen ndaj Totenhemit në Champions League dhe Interit, atëherë Pioli do të shkarkohet.

- Advertisement -

Veç kësaj janë gati dhe emrat të cilët do ta zëvendësojnë atë, teksa të preferuarit e drejtuesve janë Ancelotti dhe Jurgen Klopp. Të dy e kanë eksperiencën e duhur, po ashtu dhe kanë fituar trofe, ndërkohë e njohin mirë futbollin evropian.

Ndërkohë nuk janë të vetmit, pasi trajneri me mundësitë më të mëdha ëpr t’u rikthyer në Itali është Antonio Conte, teksa nuk mund të lihet pa përmendur dhe De Zerbi i Brajton.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh”, reagon familja e policit të vrarë në Veri

Familjarët e policit të vrarë kanë thënë se Afrim Bunjaku është zyrtari policor që është vrarë të dielën në veri të Kosovës. Familjarët kanë thënë...

Policia identifikon autorët e 9 zjarrvënieve në Fier, 5 në pranga

Policia ka identifikuar autorët e 9 zjarrvënieve ditën e djeshme në qarkun Fier, ndërkohë që 5 prej tyre kanë rënë në pranga. Si rezultat i...

Strukturat e sigurisë: Sulmi në Veri nga njësi të specializuara të Serbisë

Sipas vlerësimeve të para të institucioneve të sigurisë, vrasja e policit e plagosja e një e tjetri në veri të Kosovës janë ndërhyrje e...

TË FUNDIT

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh”, reagon familja e policit të vrarë në Veri

Familjarët e policit të vrarë kanë thënë se Afrim Bunjaku është zyrtari policor që është vrarë të dielën në veri të Kosovës. Familjarët kanë thënë...

Policia identifikon autorët e 9 zjarrvënieve në Fier, 5 në pranga

Policia ka identifikuar autorët e 9 zjarrvënieve ditën e djeshme në qarkun Fier, ndërkohë që 5 prej tyre kanë rënë në pranga. Si rezultat i...

Strukturat e sigurisë: Sulmi në Veri nga njësi të specializuara të Serbisë

Sipas vlerësimeve të para të institucioneve të sigurisë, vrasja e policit e plagosja e një e tjetri në veri të Kosovës janë ndërhyrje e...

Gjermania dënon vrasjen e policit në veri të Kosovës

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde e ka shpërndarë qëndrimin e SHBA-së për vrasjen e një zyrtari policor në veri dhe ka thënë...

Reshjet e shiut përmirësojnë situatën e zjarreve në Qarkun Gjirokastër

Reshjet e shiut, të cilat mëngjesin e së dielës përfshinë zonën e Gjirokastrës përmirësuan situatën e vatrave të zjarrit në këtë Qark. Përgjatë ditëve...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×