English

Plarent Ndreca merr mandatin e deputetit, zëvendëson Ahmetajn

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i dha sot mandatin e deputetit Plarent Ndrecajt, i cili zëvendëson Arben Ahmetajn nga lista e PS.

- Advertisement -

Ndreca rezultoi i pastër në formularin e dekriminalizimit, ndërsa më pas ai do duhet të betohet në seancë plenare.

Tri ditë më parë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nisi procedurat për kalimin e mandatit të deputetit, në vendin vakant të ish-ministrit Arben Ahmetaj, për Plarent Ndrecën.

Ky vendim erdhi pasi Dallëndyshe Bici, e cila ishte në radhë pas Ahmetajt, vendosi të mos e pranonte mandatin e deputetit.

Ish-zëvendës kryeministri Ahmetaj ndodhej në arrati që prej 6 muajsh. Ai ndodhet në kërkim ndërkombëtar pasi akuzohet nga SPAK për korrupsion dhe fshehje të produkteve të veprës penale.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?