English

Platforma për monitorimin e financimit të partive, Hohmann: Lufton korrupsionin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në ambientet e KQZ u prezantua sot platforma elektronike për forcimin e monitorimit të financimit për partitë politike, aktivitet ku ishin të pranishme edhe ambasadorja e SHBA dhe ajo e BE.

- Advertisement -

Celibashi tha se platforma elektronike për forcimin e monitorimit të financimit për partitë politike, nuk do të zgjidhe të gjithë problemet me financimin e subjekteve, por do të ndihmojë për një mbikëqyrje efikase.

Ai u shpreh se qëllimi i platformës është përmirësimi i shërbimit dhe cilësinë e të dhënave të cilat do të sigurohen më lehtësisht.

Ambasadorja e BE, Hohmann u shpreh se kjo platformë forcon qytetarët duke u ofruar atyre më shumë transparencë dhe mundësi për të luftuar korrupsionin.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?