English

“Po na nënçmon qeveria jonë”, ish-komandanti i UÇK: Në botë vlerësohen veteranët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Veterani i UÇK-së Asllan Hasanaj tha se qeveria e Kosovës po tregon përbuzje ndaj veteranëve të cilët luftuan për çlirimin e Kosovës.

- Advertisement -

I ftuar në “Good Morning Albanians”, ai tha se kudo në botë njerëzit që kanë luftuar për çlrimin e vendit të tyre vlerësohen e janë më të privilegjuarit, ndërsa në Kosovë, sipas tij ndodh e kundërta.

“Në vende të tjera, veteranët janë kategoria më e vlerësuar dhe e privilegjuar e shteteve  që kanë punuar dhe kanë luftuar për çlirimin e atdheut ndërsa ne jemi kategoria më e përbuzur prej Albin  Kurtit, Vjosa Osmanit dhe gjithë qeverisë”, tha Asllan Hasanaj në Euroneës Albania.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?