English

“Po na poshtëroni, a më njeh kush jam?” Sherri i deputetëve me militantët e Bashës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rikthimi i Lulzim Bashës ka ngritur polemika sa i takon situatës në PD apo lidershipit të partisë.

- Advertisement -

Kulmi arriti mesnatën e së mërkurës ku diskutimet e kryesisë së Partisë Demokratike mbi garën për kryetarin e ri thelluan edhe më shumë përçarjen brenda të djathtëve.

Retorika të forta mes deputetëve degjeneruan deri në skena dhune verbale mes përkrahësve të ish-kryedemokratit dhe grupit të zyrtarëve të Partisë Demokratike që braktisën mbledhjen në shenjë proteste. Euronews Albania ka siguruar dhe videon në të cilën dëgjohen të sharat dhe ofendimet.

Revolta lindi pasi fillimisht ata kërkuan të mbaheshin zgjedhjet në bazë e më pas të vijohej me zgjedhjet për kryetarin e ri.

Edhe pse mes tensioni me 17 vota pro, 2 kundër dhe 3 abstenim, zgjedhjet do të mbahen më 29 korrik ku me gjasa Lulzim Basha do të ulet sërish në krye të karriges së selisë blu ku ka qëndruar prej 10 vitesh.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×