Policia zbardh vrasjen në Shëngjin, Rrumbullaku: Kemi lëshuar 6 urdhër arreste

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku deklaroi në një konferencë për mediat se kanë zbardhur vrasjen e Ardian Nikulajt në Shëngjin. 6 urdhër arreste janë lëshuar.

Ndërsa tregoi detaje nga ngjarja, Rrumbullaku shtoi se grupi hetimor i posaçëm që u ngrit menjëherë pas krimit, ka grumbulluar një sërë provash të vlefshme.

Nga marrja e deklarimeve apo këqyrja e pamjeve filmike, është dokumentuar i gjithë intinerari i autorit të vrasjes dhe i personave të tjerë të përfshirë.

- Advertisement -

“Konkretisht shtetasi E.H., me shtetësi shqiptare dhe britanike, shtetasi R.R.S., shtetas portugez, shtetasi H.J.S., shtetas britanik, shtetasja H.B., shtetase britanike, shtetasi H.N., shtetas britanik, shtetasi S.P.H., shtetas britanik,” – u shpreh Rrumbullaku.

Ai tregoi se po bashkëpunojnë me autoritetet ndërkombëtare për të kapur këta persona që janë larguar nga vendi pas kryerjes së krimit.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

TË FUNDIT

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

Paralajmërimi i politikanit serb: Vuçiç po përgatit një sulm tjetër si në Banjskë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatit një...

“Radoiçiç i lirë”, Sanduloviç: E pabesueshme që SHBA e BE heshtin përballë Vuçiç

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” më gazetarin Franko Egro se është e pabesueshme që Shtetet e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×