Preferon të pastrojë trenat, 80-vjeçari refuzon pensionin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një pastrues treni 80-vjeçar, i cili punon me turne deri në orët e para të mëngjesit, thotë se e do punën e tij dhe nuk ka në plan të dalë ende në pension.

William Gwyn Thomas, i cili dikur ishte një fermer qumështi në Lampeter, Ceredigion, ka pastruar trenat në stacionin Carmarthen për 25 vjet. Gwyn, siç preferon të njihet, punon me një ekip për të pastruar diku midis 18 dhe 26 vagonë në natë.

“Nuk e prisja që do të punoja akoma në moshën 80-vjeçare,” tha Gwyn për BBC.

- Advertisement -

Gwyn – i cili ka tre fëmijë, tre nipër e mbesa dhe katër stërnipër – iu bashkua ekipit të pastrimit të trenave në fund të viteve 1990. Duke punuar nga ora 19:30 deri në 02:30, Gwyn dhe ekipi i tij pastrojnë çdo vagon nga lart poshtë duke përfshirë kabinat, tualetet, tavolinat dhe dyshemetë.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Austria u bën ofertë të kushtëzuar Bullgarisë dhe Rumanisë për Schengen

Austria e cila ka qenë në krye të kundërshtimeve brenda Bashkimit Evropian, që Rumania dhe Bullgaria të pranohen në zonën për lëvizje të lirë,...

Rusia do të mbajë zgjedhje presidenciale në katër rajone të aneksuara në Ukrainë

Rusia do të mbajë zgjedhjet presidenciale në katër rajone të aneksuara ilegalisht në Ukrainë vitin e ardhshëm, raporton agjencia e lajmeve Interfax. Vitin e kaluar,...

Kaosi në Kuvend/ PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës

Partia Socialiste ka kërkuar për shkak të kaosit në Kuvend përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës. Vendimi pritet të jepet sot në...

TË FUNDIT

Austria u bën ofertë të kushtëzuar Bullgarisë dhe Rumanisë për Schengen

Austria e cila ka qenë në krye të kundërshtimeve brenda Bashkimit Evropian, që Rumania dhe Bullgaria të pranohen në zonën për lëvizje të lirë,...

Rusia do të mbajë zgjedhje presidenciale në katër rajone të aneksuara në Ukrainë

Rusia do të mbajë zgjedhjet presidenciale në katër rajone të aneksuara ilegalisht në Ukrainë vitin e ardhshëm, raporton agjencia e lajmeve Interfax. Vitin e kaluar,...

Kaosi në Kuvend/ PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës

Partia Socialiste ka kërkuar për shkak të kaosit në Kuvend përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës. Vendimi pritet të jepet sot në...

Kush mund ta qeverisë Serbinë? Analisti: Beogradi nuk e do më Vuçiçin

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk do të vinte bast për fitoren e Vuçiçit në Serbi. Ai tha...

Krahu i djathtë i Dumanit: Vrasjen e biznesmenit te liqeni e porositi Eldi Dizdari

Henrik Hoxha kërkon t’i rikthehet statusi si i penduar, pretendon për herë të parë emër tjetër si porositës i atentatit ndaj biznesmenit Lulzim Masha. Në...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×