Priten ‘fijet’ e krimit, Mullaj: Në hetim 22 persona, u sekuestruan 185 kamera

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zëdhënësi i policisë Gentian Mullaj është shprehur se janë sekuestruar 185 kamera në 5 qytete të vendosura nga grupet kriminale.

I ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, ai tha se kamerat janë sekuestruar në Durrës, Fier, Korçë, Gjirokastër e Dibër, ndërsa shtoi se janë nën hetim 22 persona të cilët janë dhe pronarët e kamerave.

“Nuk them se ka qenë çështje vullneti. Këto kamera nuk dihej se kush i kishte vendosur. Pas analizës në polici janë parë dhe kamerat pas zot. Ne po heqim kamerat. Në bashkëpunim me prokurorinë po hetojmë se kush i ka vendosur këto kamera. Në disa qarqe ka persona qe janë në hetim.  Janë proceduar 22 persona për 185 kamera. Kemi 22 persona, në Durrës, Fier, Korçë, Gjirokastër e Dibër. Po bëjmë veprime hetimore në Shkodër e Vlorë. Shumica e pronarëve të kamerave janë gjetur”-tha ai.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 

 

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

EMRAT| Me furgonin plot me emigrantë të paligjshëm, arrestohen dy persona në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar shtetasit Tahir Murati dhe Ali Peposhi, të cilët u ndaluan në flagancë duke transportuar 10 emigrantë të paligjshëm nga...

“Vuçiç ankohej dhe gënjente”, Osmani: Takimi me këmbënguljen e Scholz dhe Macron

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një konferencë për media pas samitit të dytë të liderëve të Komunitetit Politik Evropian, tha se takimi me...

Tensionet në Veri, Lajçak dhe Escobar vizitojnë Kosovën dhe Serbinë javën e ardhshme

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak dhe i dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkan...

TË FUNDIT

EMRAT| Me furgonin plot me emigrantë të paligjshëm, arrestohen dy persona në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar shtetasit Tahir Murati dhe Ali Peposhi, të cilët u ndaluan në flagancë duke transportuar 10 emigrantë të paligjshëm nga...

“Vuçiç ankohej dhe gënjente”, Osmani: Takimi me këmbënguljen e Scholz dhe Macron

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një konferencë për media pas samitit të dytë të liderëve të Komunitetit Politik Evropian, tha se takimi me...

Tensionet në Veri, Lajçak dhe Escobar vizitojnë Kosovën dhe Serbinë javën e ardhshme

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak dhe i dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkan...

UEFA konfirmon Marciniak/ Pjesë e tubimit politik, s’ka dënim për gjyqtarin polak

Symon Marciniak do të jetë gjyqtari kryesor në finalen e Ligës së Kampionëve mes Interit dhe Manchester City-t. Ky vendim është konfirmuar nga UEFA, me...

Bayerni nis revolucionin, vendos në shitje Mane, Sane dhe Gnabry

Drejtuesit e Bayernit të Mynihut kanë nisur revolucionin, ndërsa krahas shkarkimit të dyshes Kahn-Salihamidzic, tanimë është radha e rinovimit të skuadrës. Dështimi në sezonin 2022-2023...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×