Prokurori anti-mafias italiane: Prokurorët e SPAK të marrin pjesë në mbledhjet tona

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Prokurori anti-mafias italiane, Giovanni Melillo dekaroi se do të ofrohet e njëjta mbështetje për drejtuesin e ri të Strukturës së Posaçme (SPAK).

Në konferencën me Drejtorinë Kombëtare italiane Anti-mafia dhe kundër Terrorizmit në Tiranë, Melillo u shpreh se prokurorët e SPAK duhet të marrin pjesë në mbledhjet e zyrës të anti-mafias dhe anti-terrorizmit në Itali.

“Do i ofrojmë të njëjtën mbështetje drejtuesit të ri të SPAK. Është e rëndësishme që puna e institucioneve të rritet edhe më tej. Të kemi takime të perhershme dhe prokurorët e SPAK të marrin pjesë në mbledhjet e zyrës sonë të anti-mafias dhe anti-terrorizmit.

- Advertisement -

Skuadrat e përbashkëta hetimore nuk mjaftojnë, duhen analiza. Shqipëria dhe Italia duhet t’i bëjnë ballë transformimeve të krimit të organizuar. Kemi sfida të mëdha përpara”, theksoi ai.

Ndërsa, kreu i SPAK, Arben Kraja ka deklaruar se krimi shqiptar është i shtrirë nga Amerika Latine deri në Dubai.

Kraja nënvizoi se me këtë shtet kanë 18 skuadra të përbashkëta hetimore.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Opozita u vetë-flijua”, Agim Baçi: Pse nuk i kërkon askush llogari Berishës

Analisti Agim Baçi teksa komentoi zgjedhjet lokale të 14 majit, ku fitoi PS, tha se opozita u vetë-flijua. I ftuar në Euronews Albania, ai theksoi...

Studimet për historinë antike të ilirëve e Shqipërisë, botimet shkencore që po bëhen

Luan Përzhita, rektor i Akademisë së Studimeve Albanologjike, është shprehur se në fushën e antikitetit  ka botime por që nuk janë të mjaftueshme. I ftuar...

Burri vret me thikë partneren shqiptare në Zvicër, ishte nënë e 4 fëmijëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zvicër ku një shqiptare ka humbur jetën tragjikisht. Mediat e huaja bëjnë me dije se 37-vjeçarja e cila...

TË FUNDIT

“Opozita u vetë-flijua”, Agim Baçi: Pse nuk i kërkon askush llogari Berishës

Analisti Agim Baçi teksa komentoi zgjedhjet lokale të 14 majit, ku fitoi PS, tha se opozita u vetë-flijua. I ftuar në Euronews Albania, ai theksoi...

Studimet për historinë antike të ilirëve e Shqipërisë, botimet shkencore që po bëhen

Luan Përzhita, rektor i Akademisë së Studimeve Albanologjike, është shprehur se në fushën e antikitetit  ka botime por që nuk janë të mjaftueshme. I ftuar...

Burri vret me thikë partneren shqiptare në Zvicër, ishte nënë e 4 fëmijëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zvicër ku një shqiptare ka humbur jetën tragjikisht. Mediat e huaja bëjnë me dije se 37-vjeçarja e cila...

Aksident pranë QTU-së, makina kthehet përmbys, bllokohet trafiku

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës, pranë QTU-së. Siç shihet në pamjet e siguruara nga Euronews Albania, një makinë është kthyer...

Thethi “pushtohet” nga turistët, vizitorë nga bota vërshojnë në alpet shqiptare

Prej vitesh, alpet e Veriut të Shqipërisë është në top listën e destinacioneve turistike në vend. 2023-shi në këto 5 muaj të parë po...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×