PS bën ndryshime në organizim, shton 3 sekretariate

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në përfundim të fjalimit që ka zgjatur rreth 90 minuta, kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama bëri me dije disa ndryshime në organizmin e partisë.

Rama tha se është propozuar shtimi i tre sekretariateve. Bëhet fjalë për Sekretariatin Ekzekutiv (Eridian Salianji), Sekretariatin për Emigracionin (Leart Duraj) dhe Sekretariatin për Koordinimin (Blerina Gjylameti).

Në një kohë kur vitin e ardhëm priten të mbahen zgjedhjet lokale, Rama kërkoi që të nisë që tani puna për përzgjedhjen e kandidatëve në 61 bashkitë e vendit.

- Advertisement -

Kreu i PS kritikoi një pjesë të deputetëve për angazhimin e tyre në punën e përditshme me qytetarët në terren.

“Kemi deputetë të shkëlqyer e them me plot gojën, rrinë e ndjekin çdo gjë në terren, por kemi deputet që për herë të fundit kanë qenë ditën kur janë numëruar votat”, tha Rama.

Kreu i PS njoftoi për mbajtjen e një tjetër kongresi në vjeshtë, ku do të vlerësohet puna e drejtuesve të partisë.

Kongresi i PS nisi rreth orës 09:00 dhe pritet të përfundojë në orën 17:00.

Në këtë kongres, 1700 delegatë kanë votuar për disa ndryshime në statutin e partisë.

Delegatët vootuan pro ndërpreres së mandatin të 61 kryetarëve të degëve duke nisur zgjedhje brenda partisë.

Kryetarët e rinj do të zgjidhen duke nisur nga 1 maji deri më 15 qershor.

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vrasja e të riut me ngjyrë nga policia rikthen protestat në SHBA

Një ditë pasi autoritetet e Memfisit publikuan videon që implikon katër oficerë policie në rrahjen brutale të një djali me ngjyrë Tire Nichols, valët e...

Donald Trump nis fushatën, mohon humbjen në 2020: Jam presidenti që mund të fitojë

Njoftimi i Donald Trump se ai do të kandidojë për president të SHBA-së në vitin 2024 nuk ishte vetëm një dëshirë apo një dredhi...

Izrael, protesta kundër ndryshimeve që mund të dobësojnë sistemin gjyqësor

Për të katërtën javë rresht, dhjetëra mijëra izraelitë protestuan në të gjithë vendin kundër qeverisë. Demonstruesit mbanin në duar flamuj dhe brohorisnin "Jo diktaturës" dhe "Duam demokraci". Protesta...

TË FUNDIT

Vrasja e të riut me ngjyrë nga policia rikthen protestat në SHBA

Një ditë pasi autoritetet e Memfisit publikuan videon që implikon katër oficerë policie në rrahjen brutale të një djali me ngjyrë Tire Nichols, valët e...

Donald Trump nis fushatën, mohon humbjen në 2020: Jam presidenti që mund të fitojë

Njoftimi i Donald Trump se ai do të kandidojë për president të SHBA-së në vitin 2024 nuk ishte vetëm një dëshirë apo një dredhi...

Izrael, protesta kundër ndryshimeve që mund të dobësojnë sistemin gjyqësor

Për të katërtën javë rresht, dhjetëra mijëra izraelitë protestuan në të gjithë vendin kundër qeverisë. Demonstruesit mbanin në duar flamuj dhe brohorisnin "Jo diktaturës" dhe "Duam demokraci". Protesta...

“McGonigal”, NYT: S’ka tregues për lidhje me rusët, në pikëpyetje akuza e 225 mijë $

Media prestigjioze amerikane, New York Times në një artikull të publikuar së fundmi, shkruan se nuk ka asnjë tregues që të provojë se ish-zyrtari i...

Mashtroi si viktimë prostitucioni për të shkuar në Angli, arrestohet e reja në Rinas

Policia Kufitare e Rinasit ka vënë në pranga një 24-vjeçare shqiptare që tentoi të kalonte kufirin, me dokumente të falsifikuara, me qëllim kërkimin e...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×