Pse e bëre këtë? Breçani zbulon ç’i tha dhunuesi i Berishës në selinë e PD

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-zyrtari i policisë, Erzen Breçani është personi që nxori Gert Shehun nga turma e protestuesve të PD, të cilët po e dhunonin pas sulmit ndaj kreut të PD, Sali Berisha.

Në emisionin Now në Euronews Albania, ai tregoi se pasi kishte mundur ta shkëpuste nga turma e kishte shoqëruar në ambientet e selisë së PD, ku i riu kishte qëndruar rreth 10 minuta deri në ardhjen e policisë.

“Policinë e ka njoftuar badigardi i Metës. Kur e kemi futur brenda në seli, sa e kemi ulur në një dhomë  e pyeta për dokumentin e identifikimit, më tha nuk kam. I kam dhënë një shishe me ujë. E pyeta pse e bëra këtë? Më tha duhej bërë ky veprim dhe e bëra, kam ardhur nga xhamia. më dha adresë të saktë të shtëpisë. Shpejt, pas 10 minutash kanë ardhur policia dhe ua kemi dorëzuar”, tregoi Breçani.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të premte në sheshin “Adem Jashari” në qytetin e Mitrovicës. Bëhet me dije se si pasjë e shpërthimit janë...

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Territor i Pastër”,  ditën e sotme në Krujë janë kultivuar 108 bimë narkotike. Policia bën m e dije...

TË FUNDIT

Shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të premte në sheshin “Adem Jashari” në qytetin e Mitrovicës. Bëhet me dije se si pasjë e shpërthimit janë...

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Territor i Pastër”,  ditën e sotme në Krujë janë kultivuar 108 bimë narkotike. Policia bën m e dije...

Drafti i propozuar nga Rama, Bundestagu konfirmon për Euronews marrjen e dokumentit

Kryeministri Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme përmes një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel...

EMRI| Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit

Shtëpia e një gjyqtareje në Durrës është grabitur. Shpëtime Pitaku është gjyqtarja e grabitur e cila ka shkuar këtë të premte në polici ku...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×