“Pse humbi Belind Këlliçi?” Alimehmeti: Shumica nuk votuan në zgjedhje

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ilir Alimehmeti tregoi këtë të enjte në Euronews Albania arsyet të cilat sollën humbjen e kandidatit të koalicionit “Bashkë fitojmë”, Belind Këlliçi në përballjen me Erion Veliajn.

Ai tha se dy arsyet kryesore që sollën këtë rezultat ishte mosfunksionimi i pajisjeve dhe përçarja e Partisë Demokratike.

“Një arsye ka qenë problem i pajisjeve të identifikimit, njerëzit erdhën për të votuar shumë prej tyre u larguan, disa mbase s’u kthyen më. Pajisjet që duhet të ishin më të mirat, por në të vetmen ditë që duheshin ¼ e tyre nuk punuan, ky është një element që solli humbjen.

- Advertisement -

Një element tjetër është edhe përçarja e PD, por për këtë duhet punuar, e gjithashtu është edhe hapja ndaj njerëzve të rinj. Gjithashtu duhen krijuar mekanizma të atillë që proceset zgjedhore të jenë të mbrojtura dhe të garantuara, pasi mungesa e tyre dhe paqartësia ndikojnë”,-tha Ilir Alimehmeti.

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Do zgjidhja gruan, jo fëmijën gjatë lindjes”- Gazmend Ujkashi: S’e vë në diskutim

Kozmetologu Gazmend Ujkashi tha në emisionin “Good Morning Albanians” se nëse do i duhej të bënte zgjedhjen e vështirë mes fejuarës dhe fëmijës së...

U zgjodh zv. president i UEFA, flet Duka: S’e kisha menduar kurrë, kush ma propozoi

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, më 26 shtator u zgjodh Zëvendëspresident i UEFA-s në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv të qeverisë së...

Krijoi spikeren virtuale Tokyo Tirana/ Bozo: Kushton më shumë se Rezar Xhaxhiu

Ideatorja e spikeres virtuale Tokyo Tirana në Euronews Albania, Gledis Bozo ishte mëngjesin e kësaj të marte e ftuar në “Good Morning Albanians”, për...

TË FUNDIT

“Do zgjidhja gruan, jo fëmijën gjatë lindjes”- Gazmend Ujkashi: S’e vë në diskutim

Kozmetologu Gazmend Ujkashi tha në emisionin “Good Morning Albanians” se nëse do i duhej të bënte zgjedhjen e vështirë mes fejuarës dhe fëmijës së...

U zgjodh zv. president i UEFA, flet Duka: S’e kisha menduar kurrë, kush ma propozoi

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, më 26 shtator u zgjodh Zëvendëspresident i UEFA-s në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv të qeverisë së...

Krijoi spikeren virtuale Tokyo Tirana/ Bozo: Kushton më shumë se Rezar Xhaxhiu

Ideatorja e spikeres virtuale Tokyo Tirana në Euronews Albania, Gledis Bozo ishte mëngjesin e kësaj të marte e ftuar në “Good Morning Albanians”, për...

Heqja e vizave për Kosovën, kur fillon lëvizja e lirë e qytetarëve në Shengen

Tashmë nuk ka më asnjë dyshim. Nga 1 janari qytetarët me pasaporta të Kosovës do të mund të udhëtojne pa viza. Ditën djeshme Ambasada e...

“Hakmarrja e zotit do jetë e madhe”, gazetarja revoltohet për spikeren virtuale

Spikerja virtuale Tokyo Tirana”, e krijuar nga Inteligjenca Artificiale, erdhi si risi në televizionet shqiptarel. Ajo u bë realitet në Euronës Albania, duke ngjallur shumë...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×