Punëtorët në aeroportin Heathrow grevë tre-ditore përpara Kupës së Botës 

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qindra punëtorë në aeroportin Heathrow të Londrës planifikojnë të bëjnë grevë për paga më të larta duke filluar nga 18 nëntori dhe do të zgjasin tre ditë, pak para Kupës së Botës në Katar, e cila fillon më 20 nëntor, tha sindikata britanike.

Sindikata deklaroi se në protestë do të jenë rreth 700 punëtorë, raporton Reuters.

“Greva do të çojë në mënyrë të pashmangshme në ndërprerje, anulime dhe vonesa të fluturimeve në terminalet 2, 3 dhe 4 dhe do të prekë veçanërisht ata që udhëtojnë për në Kupën e Botës në Katar”, tha Kevin Hall, përfaqësuesi rajonal i sindikatës.

- Advertisement -

Qatar Airways, Virgin, Singapore Airlines, Cathay-Pacific dhe Emirates do të jenë në shënjestër.

Përfaqësuesit e kompanive që punësojnë punëtorë në aeroportin Heathrow besojnë se rritja e pagave e kërkuar nga sindikata është një kërkesë e papërgjegjshme dhe do të kërcënojë biznesin në të ardhmen.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Njihej si krahu i djathtë i Rexhepit, kush është Remzi Azemi që u prangos për vrasje

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me shtetasin Remzi Azemi, i arrestuar ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut, pasi akuzohet për vrasjen e...

Futbollist shqiptar në akademinë e PSG. Anersi Vaka rrëfen ëndrrën e tij…

Të luash në një skuadër evropiane është ëndrra e çdo të riu shqiptar që është rritur me pasionin për futbollin. Njëri prej tyre është...

Arsenali 5 pikë para vendit të dytë. Në mbrëmje përballja, Man Utd-Chelsea

11 ndeshje të fituara në 15 javë kampionat, Arsenali duket se është sërish një pretendent për fitimin e titullit kampion në Angli. Topçinjtë regjistruan një...

TË FUNDIT

Njihej si krahu i djathtë i Rexhepit, kush është Remzi Azemi që u prangos për vrasje

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me shtetasin Remzi Azemi, i arrestuar ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut, pasi akuzohet për vrasjen e...

Futbollist shqiptar në akademinë e PSG. Anersi Vaka rrëfen ëndrrën e tij…

Të luash në një skuadër evropiane është ëndrra e çdo të riu shqiptar që është rritur me pasionin për futbollin. Njëri prej tyre është...

Arsenali 5 pikë para vendit të dytë. Në mbrëmje përballja, Man Utd-Chelsea

11 ndeshje të fituara në 15 javë kampionat, Arsenali duket se është sërish një pretendent për fitimin e titullit kampion në Angli. Topçinjtë regjistruan një...

Ministri Hasani niset drejt Brukselit, Samiti ku pritet të marrë pjesë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, është nisur drejt Brukselit, ku ditën e nesërme, më datë 7 dhjetor, do të marrë...

“Turqia drejt izolimit”, zyrtari i BE: Erdogan të ulë tonet, jo gjuhë të vrazhdë

Retorika e drejtuesve të shtetit turk për vendet fqinje ka rritur shqetësimet në Bashkimin Evropian. Raportuesi për Turqinë në Parlamentin Evropian, NACHO AMOR tha...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×