English

Rama e ministrat inspektojnë dyqanet, Tabaku: Tallje e qeverisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Rama dhe ministrat e tij inspektuan marketet dhe furrat e bukës në lagjet e kryeqytetit, për të studiuar çmimet.

- Advertisement -

Rama bisedoi me administratorët e këtyre bizneseve mbi rëndësinë e mos-abuzimit me çmimet e mallrave bazë të konsumit.

Por për Partinë Demokratike ky veprim dhe masat që ka marrë qeveria për rritjen e çmimeve janë “tallje e kabinetit qeveritar”, për aq kohë sa ndihma e ofruar me paketën e rezistencës, ishte planifikuar të zbatohej në qershor.

Sipas Jorida Tabakut, qeveria duhet të ndryshojë strukturën e taksimit dhe jo “të shpërndajë lëmoshë”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×