Rama fton për darkë liderët shqiptarë të RMV-së, zbulohet arsyeja

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama ka ftuar për darkë liderët e partive politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut.

Gazetarja e Euronews Albania, Ferikan Iljazi raportoi nga Shkupi se sipas informacioneve jo zyrtare, temë e bisedës do jetë procesi i ndryshimeve kushtetuese në Maqedoninë e Veriut, e cila nuk mund të miratohet pa votën e politikanëve shqiptarë

“Drejtuesit e partive politike kanë thënë që takime të tilla janë të mirëseardhura dhe askujt nuk i bëjnë dëm, pasi janë protokollare dhe në të mirë të popullit shqiptar. Jo zyrtarisht fliten gjëra të tjera se darka do të shfrytëzohen për t’u përmendur edhe një sërë çështjesh që i prekin shqiptarët e RMV-së.

- Advertisement -

Flitet më së shumti për procesin e ndryshimeve kushtetuese, në të cilin, shqiptarët kanë një rol tejet të rëndësishëm, pa votën e tyre nuk mund të bëhen ndryshimet kushtetuese dhe për këtë shkak, do të flitet për rolin konstruktiv të tyre. Ende nuk kemi një njoftim mëtë saktë se cila do të jetë tema e bisedës”, raportoi Iljazi ndër të tjera.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ujqit rikthehen në Europën Perëndimore, po sulmojnë bagëtitë

Ujqërit janë kthyer në Belgjikë dhe prania e tyre në rritje po krijon tensione me fermerët. Këto foto janë bërë me kamera të jetës...

Java e dytë censit 2023| INSTAT: Për çdo ankesë kontaktoni në numrin jeshil

Java e dytë e nisjes së censit të popullsisë dhe banesave, po ecën mirë. Deri në këto momentet, INSTAT, ka bërë më dije se...

Çeku i bebes s’rriti popullsinë, në 4 vite u dhanë 125 mln euro, gjysma shkoi jashtë

Në vitin 2019 qeveria vendosi të disbursonte nga buxheti i saj bonusin për bebet. Politika në mbështetje të familjeve dhe prindërve të rinj, synon...

TË FUNDIT

Ujqit rikthehen në Europën Perëndimore, po sulmojnë bagëtitë

Ujqërit janë kthyer në Belgjikë dhe prania e tyre në rritje po krijon tensione me fermerët. Këto foto janë bërë me kamera të jetës...

Java e dytë censit 2023| INSTAT: Për çdo ankesë kontaktoni në numrin jeshil

Java e dytë e nisjes së censit të popullsisë dhe banesave, po ecën mirë. Deri në këto momentet, INSTAT, ka bërë më dije se...

Çeku i bebes s’rriti popullsinë, në 4 vite u dhanë 125 mln euro, gjysma shkoi jashtë

Në vitin 2019 qeveria vendosi të disbursonte nga buxheti i saj bonusin për bebet. Politika në mbështetje të familjeve dhe prindërve të rinj, synon...

Atentati në Dukagjin| Njëri nga autorët vetëdorëzohet, të tjerët në kërkim

Martin Qershija - 28 vjeç Edmond Nika - 29 vjeç Kujtim Dholla - 25 vjeç Çesk Serraj - 36 vjeç Këta persona janë shpallur...

Serbia shkon në zgjedhje të parakohshme, bëhet publike data

Serbia pritet të shkojë në zgjedhje të parakohshme në 17 dhjetor. Lajmi u bë me dije nga presidenti në një program televiziv. Vuçiç u bëri...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×