English

Rama godet demokratët: Shkodra, qyteti më i prapambetur për shkak të tyre

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm në Durrës, në një takim të fushatës elektorale me vajza dhe gra të qytetit.

- Advertisement -

Ai solli në vëmendje Shkodrën, si një qytet që ka qenë gjithnjë pluralist e që sot është qyteti më i prapambetur, sipas tij, për shkak të demokratëve.

“Është qyteti me nivelin më të lartë të papastërtisë, është qyteti ku plehrat vazhdojnë rrinë rrugëve ashtu siç rrinin në Durrës në periudhën e krizës kur po bëhej transferimi. Nga ajo gropa e madhe ku rrotulloheshin dosat, derrat dhe bullicat nëpër plehra tek ekoparku sot që është një shëmbëlltyrë e një transformimi të madh,” – u shpreh Rama.

Sipas kryeministrit është e pakuptimtë që opozita të kërkojë votën në Durrës kur duke u parë Shkodra mund të kuptohet puna që bëjnë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?