English

Rama kërkoi arrestimin e Bashës? Haklaj: Përpjekje për ta inkriminuar për 21 janarin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti i PD-së Azgan Haklaj ka deklaruar se Partia Socialiste dhe ministri i Drejtësisë Ulsi Manja bën përpjekje për të inkriminuar ish-kreun e PD-së Lulzim Bashën për “21 Janarin”

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se dorëzuan dy akt-padi  në SPAK për të akuzuar Bashën, veprim i cili sipas tij ishte përpjekje për të goditur opozitën.

“Pati një përpjekje të PS dhe të ministrit Manja për të inkriminuar përsëri Bashën për 21 janarin. PS dhe Manja për të përforcuar këtë akuzë, bën dhe dy aktpadi  për të akuzuar Bashën. SPAK ia ktheu për moskompetencë Prokurorisë Tiranës. Pra ishte një përpjekje e PS dhe Manjës për të goditur opozitën”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?